Uwaga! Przygotujcie się na ograniczenia w ruchu

image_pdfimage_print

W niedzielę 10 września w Płocku odbędzie się 6. Półmaraton Dwóch Mostów. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią utrudnienia w ruchu. – Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem – czytamy w komunikacie z płockiego ratusza.

Wydarzenie odbędzie się w Płocku w niedzielę 10 września w godzinach 08.00-13.00, przy czym sam bieg uliczny będzie trwał od godz. 08.30 a 11.30.

Bieg odbywać się będzie na trasie: Start – ulica Małachowskiego a następnie trasa prowadzić będzie ulicami: Teatralną,  Pl. Narutowicza, Mostowa i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie – zapora boczna Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 08.00 – 12.00 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą kierowały uprawnione osoby.

Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach. – Apelujemy również do kierowców o nie parkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 16.00 już w sobotę 9 września zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu. W niedzielę 10 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności – informują urzędnicy. 

Fot. UMP.