Intryguje i wciąż zadziwia. Jak sam mówi: staram się…

image_pdfimage_print

“Uczciwość ludzkich motywacji”, “Cecha silnie pożądana”, “Dyskretny urok chłodnej elegancji” czy  “Forteca, bastion, twierdza” to zaledwie kilka tytułów z najnowszego krążka “5.1” Krzysztofa Misiaka, gitarzysty, kompozytora, świetnego nauczyciela i dziennikarza muzycznego.

Płyta ukazała się kilka tygodni temu. Na srebrnym krążku znajduje się trzynaście utworów, które trwają 52 min i 46 sek. Wszystkie utwory skomponował właśnie Krzysztof. –  To nie system surround, ale sugestia wielokanałowości muzycznych platform zawartych w osobistym stylu hate-jazz – tak autor mówi o utworach. Kto chociaż trochę interesuje się muzyką, nazwisko Misiak jest mu bardzo dobrze znane. Co więcej, jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców Płocka.

Kolejny krążek Krzysztofa Misiaka, to muzyka, która chwilami przenosi słuchacza świat orientu. Przez mnóstwo dźwięków przebija egzotyka – coś – co trudno znaleźć wśród dotychczasowych utworów kompozytora. W połączeniu z innymi instrumentami brzmi inaczej. I szkoda, że się tak szybko kończy.  – Konsekwentnie staram się rozwijać własny język muzyczny – tłumaczy artysta.  Przy okazji “szukania” swoich muzycznych odkryć, zaprasza do współpracy wspaniałych muzyków. Wśród nich są Krzysztof Ścierański (bas), Bernard Maseli (marimba), Dave Latchaw (syntezator), Kamil Barański (organy Hammonda),Piotr Krzemiński (trąbka), Mieczysław Grubiak (saksofon tenorowy i sopranowy) i Piotr Kelm (skrzypce).

– Ku lekkiemu zaskoczeniu fanów “przelotów” gitarowych śmiem twierdzić, że nie jest to płyta stricte gitarowa – podkreśla muzyk. – Ten instrument nadaje ogólny charakter, ale postawiłem też na inne kolory, w których instrumenty dęte realizują partie solowe nadając muzyce nowego, innego oddechu. Są też sample wokalne, zarówno te w stylu funk, jak i etno, co stwarza aranżacje lekkimi, a miejscami podążającymi w kierunku world music. Zaryzykuję stwierdzenie, że sfera harmoniczna, aranżacyjna jak i melodyczna całości stwarza możliwość określenia zawartości zdaniem “więcej muzyki w muzyce” – uśmiecha się, tłumacząc szczegóły. 

I chociaż nam podobały się inne utwory z płyty “5.1”, to autor poleca wsłuchać nam się w zupełnie inne. Według gitarzysty intrygującymi tytułami są: “Uczciwość ludzkich motywacji”, “Dysertacja na temat” czy “Cecha silnie pożądana”. Krzysztof uważa, że te utwory mają za zadanie skłonić do skorzystania z bogactwa własnej wyobraźni, a po części opisują zawartość całości, czyli 13 utworów wyprodukowanych we współpracy z Pawłem Mielnikiem.

Obecnie Krzysztof Misiak zaprasza do nauki gry na gitarze elektrycznej, podczas których muzyk udzieli także lekcji gry zespołowej. Warsztaty będą odbywały się Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.
– Młodych gitarzystów zapraszam do współpracy – napisał na swoim profilu na Facebooku płocki muzyk. 
Jeżeli chcecie skorzystać z cennych lekcji i rad, możecie zapisać się w MDK, dzwoniąc po numer tel.:(024) 364 77 15 lub napisać do Krzysztofa Misiaka

Fot. Mariusz Młynarkiewicz – archiwum prywatne Krzysztofa Misiaka + okładka z najnowszej płyty “5.1”.