Przy ulicy Kleeberga 1 praca wrze. Powstają kolejne mieszkania [FOTO]

image_pdfimage_print

Prezydent Andrzej Nowakowski i prezes MTBS Mirosław Kłobukowski zaprezentowali dziennikarzom najnowszą inwestycję MTBS – blok mieszkaniowy z 68 mieszkaniami przy ul. Kleeberga 1. Drugi blok, który będzie budowany obok będzie miał 65 lokali mieszkalnych.

– To co państwo widzą to pierwszy etap całej inwestycji obejmującej budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi, instalacjami wewnętrznymi, infrastrukturą techniczną. Docelowo powstaną sieci, instalacje i przyłącze zewnętrzne, oświetlenie terenu, parkingi, chodniki, droga dojazdowa oraz modernizacja części ul. Kleeberga prowadzącej do żłobka. Zasiedlanie mieszkań planujemy za rok, w III kwartale 2018 r. – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezes MTBS podkreślał, że to pierwszy tak nowoczesny budynek realizowany przez MTBS. – Będą tu 4 dźwigi dla osób niepełnosprawnych obsługujące poziom garażu i wszystkie piętra. Blok będzie spełniać kryteria energetyczne planowanowane w Polsce dopiero dla budynków wielorodzinnych od 2021 r. – mówił Mirosław Kłobukowski. Blok posiada 4 kondygnacje, jest kryty stropodachem płaskim z wbudowanym garażem wielostanowiskowym w poziomie piwnic. W poziomie piwnic znajdują się też komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz pomieszczenie węzła C.O.

W budynku o łącznej powierzchni użytkowej: 5.321,21 m kw. znajduje się 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34,28 m. kw. do 69,78 m. kw. oraz 29 stanowisk postojowych w garażu wielostanowiskowym.

Zgodnie z planem zagospodarowania terenu zrealizowane będzie 35 zewnętrznych, ogólnodostępnych miejsc postojowych oraz plac zabaw. Zapewniony jest dostęp dla osób niepełnosprawnych do wszystkich kondygnacji, w tym także do garażu przy pomocy 4 wind osobowych. Windy mają możliwość zatrzymania się na poziomie wejścia do budynku, na poziomie chodnika. Budynek jest realizowany w technologii tradycyjnej, na ławach i stopach żelbetowych, monolitycznych.

Konstrukcję nośną budynku stanowią ściany wewnętrzne i zewnętrzne murowane z silikatowych elementów drobnowymiarowych ze stropami monolitycznymi. Ściany zewnętrze ocieplone są na całej powierzchni metodą ETICS (lekką mokrą) warstwą izolacyjną ze styropianu (wełny mineralnej) grubości aż 20 cm, co zapewnia  współczynnik przenikalności cieplnej budynku oraz standard energetyczny budynku na niespotykanym dotychczas w Płocku poziomie, wg. Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie warunków i trybu udzielania kredytów w ramach realizacji przez BGK rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

Realizacja inwestycji przebiega planowo, bez żadnych zakłóceń czy opóźnień.
Wybrane informacje dotyczące inwestycji :
– Generalny Projektant – mgr inż. Paweł Hibner, Płock,
– Generalny Wykonawca – WIXBUD S.A., Cekanowo,
– Rozpoczęcie budowy – styczeń 2017 r.
– Zakończenie  budowy i przekazanie budynku do eksploatacji: III kwartał 2018r.
– Planowany koszt inwestycji: 13.200.000,00 zł.
– Planowane, przyznane  dofinansowanie z BGK (45 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji): do kwoty 5.524.960,26 zł.

 

 

 

Źródło: UMP – Konrad Kozłowski
Fot. UMP.