Ktoś jednak w Wiśle Płock wygrywa. Brawo!

Po kolejnych porażkach Wisły Płock aż miło się czyta, a tym bardziej pisze, że podczas kolejnego  spotkania grupy północnej mazowieckiej IV ligi Wisła II Płock pewnie ograła na wyjeździe Dolcan Ząbki 3:0 i po 3. kolejkach pozostaje niepokonana. Może jakieś wnioski wyciągnie z tego nowy szkoleniowiec Nafciarzy?

Drużyna Rajmunda Koperka i Artura Serockiego na sobotni mecz z Dolcanem Ząbki pojechała wzmocniona trzema zawodnikami z pierwszej drużyny: Dominikiem Kunem, Arkadiuszem Recą oraz Mikołajem Lebedyńskim, którzy jak się później okazało mieli duży wpływ na boiskowe wydarzenia.

Pojedynek z przebiegu gry był wyrównany, jednak liczba stwarzanych sytuacji strzeleckich i skuteczność ich wykańczania zdecydowanie była po stronie Wiślaków, który wynik otworzyli w 41. minucie za sprawą bramki Lebedyńskiego. Tuż przed przerwą swojego gola strzelił także Reca, który wcześniej – w 24. minucie – z kilku metrów główkował tuż ponad bramką.

Po zmianie stron Arek szybko mógł podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło mu precyzji. Kolejne trafienie na swoim koncie starał się zapisać również Lebedyński, ale ostatecznie w 83. minucie rezultat ustalił Damian Szczepański i drugie z rzędu zwycięstwo płocczan stało się faktem.

Następny mecz młodzi Nafciarze rozegrają już w środę 30 sierpnia o godzinie 15:00, kiedy to na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu im. Kazimierza Górskiego zagrają z MKS-em Ciechanów. Zapraszamy na trybuny. Wstęp wolny.

Dolcan Ząbki – Wisła II Płock 0:3 (0:2)

Mikołaj Lebedyński 41′, Arkadiusz Reca 44′, Damian Szczepański 83′

Wisła II Płock: 93. Bartłomiej Gradecki – 2. Bartłomiej Ziemak, 99. Dominik Konwerski, 15. Mateusz Tomaszewski, 17. Marcin Mielczarski (46, 5. Sebastian Graczyk) – 6. Seweryn Truskolaski (65, 18. Łukasz Trzciński), 4. Radosław Gałązka – 11. Dominik Kun, 97. Damian Szczepański (84, 25. Bartłomiej Machnicki), 24. Arkadiusz Reca (70, 3. Kamil Nowicki) – 21. Mikołaj Lebedyński (70, 20. Patryk Szczepański).

Żółte kartki: Truskolaski, Gałązka, Tomaszewski.

Źródło i fot: Wisła Płock