Co najbardziej płocczanom podoba się w naszym mieście? Okazuje się, że większość osób, która brała udział w badaniu ankietowym, była zgoda. Mieszkańcy Płocka głównie wymieniali: Wzgórze Tumskie, starówkę, Wisłę oraz nabrzeże, zabytki, katedrę, a także panoramę miasta.
Płocki ratusz właśnie zakończył pierwszy etap prac nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka do roku 2030. – Zebraliśmy ponad tysiąc ankiet, które staną się podstawą do stworzenia diagnozy miasta. Mają one nam powiedzieć, w jakim Płocku chcą mieszkać i jakich zmian oczekują jego mieszkańcy – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.
Mieszkańcy Płocka i nie tylko mogli wypełniać ankiety do pierwszych dni sierpnia. Dostępne były w wersji elektronicznej i papierowej. Należało je wypełnić i przesłać, bądź przynieść do rodzimego Urzędu Miasta. – W rolę aktywnych ankieterów wcielili się także płoccy seniorzy – podkreśla Woźniak. Odbyły się również dwa spotkania prezydenta Andrzejem Nowakowskim z płocczanami w galeriach handlowych, podczas których można było wymienić poglądy oraz omówić płockie sprawy.
W sumie do urzędu miasta wpłynęło ponad tysiąc wypełnionych ankiet, z czego 60 procent w wersji papierowej. – Ankiety są w tej chwili opracowywane i analizowane, ale niektóre, znane już wyniki pozytywnie zaskakują. Najwięcej osób, które ankietę wypełniły – bo ponad 60 proc. – to ludzie urodzeni w Płocku, ponad połowa badanych posiada wyższe wykształcenie. Natomiast w kategoriach wiekowych okazało się, że najwięcej wypowiedziało się płocczan w wieku od 35 do 44 roku życia – informuje Hubert Woźniak.
Ankieta zawierała pytania z różnych dziedzin dotyczących miasta. Jednym z nich było – „jak mieszka się w Płocku?” – 20 procent odpowiedziało, że bardzo dobrze. Pozytywnych ocen – „mieszka się dobrze” i „mieszka się bardzo dobrze” – było łącznie 80 proc. Odpowiedzi – „mieszka się źle” – udzieliło zaledwie 0,5 proc.
źródło: UMP.