Nowoczesny kompleks do gry i zabawy w Górach. Jest też pomysł na stypendium [FOTO]

image_pdfimage_print

Nowiutkie boisko i nowoczesny plac zabaw, które powstały na terenie Szkoły Podstawowej nr 15, zostały dziś zaprezentowane płockim dziennikarzom. Inwestycja jest jednym z projektów zrealizowanych z Budżetu Obywatelskiego Płocka. Zarówno boisko jak i plac zabaw będzie służyć wszystkim mieszkańcom osiedla Góry.

– Oddajemy do użytku bardzo nowoczesny plac zabaw dla dzieci oraz wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja na osiedlu Góry kosztowała blisko 700 tysięcy złotych. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 15 zakończy się modernizacja infrastruktury energetycznej, którą realizujemy w partnerstwie publiczno-prywatnym z firmą Simens – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

Nowe obiekty sportowo-zabawowe powstały dzięki zgłoszonemu przez mieszkańców projektu BOP pod nazwą “Budowa boiska wielofunkcyjnego oraz modernizacja dziedzińca i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 15 w Płocku.” Boisko i dziedziniec posiadają bezpieczną poliuretanową nawierzchnię. Dodatkowo dziedziniec jest otoczony nawierzchnią z kostki betonowej. Powstała także drewniana altana, ławki oraz elementy małej architektury. Największą atrakcją dla najmłodszych będzie zewnętrzna, dwupoziomowa sala zabaw wyposażona w tor przeszkód, trampolinę, zjeżdżalnię ślimakową i pneumatyczne armatki. Sala zabaw jest pod dachem i specjalnie zacieniona.

Boisko wielofunkcyjne wyposażono w bramki do piłki ręcznej, słupki do koszykówki i siatkówki oraz do tenisa ziemnego. Całość zabezpieczają piłkochwyty. Cały teren został odwodniony i wyposażony w kanalizację deszczową. Zieleń zyskała natomiast system zraszania. Dodatkowo szkoła zyskała nowe ogrodzenie i chodnik. Obiekty są objęte 60-miesięczną gwarancją.

Spotkanie z dziennikarzami było także okazją do zaprezentowania nowego systemu stypendiów dla uczniów szkół branżowych (zawodowych). – Chcemy zaproponować Radzie Miasta projekt stypendiów miejskich dla uczniów płockich szkół branżowych. Dzięki niemu od 1 września wszyscy uczniowie klas pierwszych tych szkół będą mogli otrzymać stypendium w wysokości 100 zł miesięcznie, niezależnie od dochodów i średniej ocen. Stypendium będzie przez cały czas nauki, pod warunkiem promocji do kolejnej klasy i odpowiedniej frekwencji. W drugiej i trzeciej klasie kwota stypendium będzie wyższa. Chcemy w ten sposób promować szkoły branżowe, które mają deficyt, jeśli chodzi o liczbę uczniów – zapowiedział Andrzej Nowakowski.

Źródło i fot: UMP.