Miał kłopoty. Teraz ma jeszcze większe…

image_pdfimage_print

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozwiązali sprawę rozboju w sklepie na terenie gminy Łąck. Sprawca rozboju został aresztowany.

Do zdarzenia doszło 2 lipca 2017 roku, w miejscowości Antoninów gm. Łąck. Do sklepu przyjechał na skuterze mężczyzna ubrany w kominiarkę, w sklepie wyjął przedmiot przypominający broń i grożąc jej użyciem zażądał od kasjerki pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństw wydała pieniądze z kasy. Mężczyzna zabrał pieniądze i odjechał.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjanci rozpoczęli  ustalenia w tej sprawie. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osobę, która dopuściła się rozboju. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 8 sierpnia. Został także przesłuchany pod zarzutem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania stwierdził, że zrobił to z uwagi na kłopoty finansowe jakie przeżywał. Podejrzany został doprowadzony do sądu w Gostyninie, który po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W wyniku dalszych ustaleń policjanci zabezpieczyli również skuter, którym mężczyzna się poruszał w dniu 2 lipca. Okazało się, że był on ukryty w sąsiedniej miejscowości na terenie powiatu gostynińskiego. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Info i fot: KMP Płock