Tłumy dopingowały uczestników VI Płockiej Bitwy Freestaylowej [FOTO]

image_pdfimage_print

Aby tradycji stało się zadość Polish Hip-Hop TV Festival rozpoczął się od sławnej już bitwy freestaylowej, która w tym roku zgromadziła prawdziwe tłumy. Zmagania na słowa w wykonaniu ponad 30 raperów z całej Polski, na żywo oglądało ponad 2 tysiące fanów. 

W czwartek, 3 sierpnia, na placu piknikowym “Pszczółka Maja” odbyła się VI Płocka Bitwa Freestaylowa. Raperzy zaprezentowali się nie tylko całej rzeszy słuchaczy, ale także wymagającemu jury, w skład którego wchodzili: Proceente, CNE, Mateusz Natali i Bonez. W pierwszym etapie uczestnicy bitwy mieli za zadanie w minutowym występie – na zadany temat – udowodnić, że to właśnie on lub ona zasługuje na to, aby w bezpośrednich pojedynkach z rywalami walczyć o półfinałowy występ, który odbędzie się w piątek na festiwalowej scenie. W drugim etapie ośmioro najlepszych autorów nowoczesnej poezji rywalizowało w systemie każdy z każdym. Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Babinci z Płocka, Kenny z Łowicza, Szyderca z Tłuchowa oraz Milan z Ozorkowa. Zmagania tej czwórki zobaczymy w piątek na płockiej plaży.

Po sławnej bitwie przyszedł czas na pierwsze hip-hopowe koncerty. W czwartkowy wieczór pierwsi festiwalowicze bawili się w rytmach narzuconych przez Szopeena, VBS, Deys, Sitka i Bonsoula. Dziś i jutro kolejny dzień 5. edycji Polish Hip-Hop TV Festival w naszym mieście.

 

Fot. DR.