Vox Singers przywiózł do Płocka kolejne trofeum. Brawo Nasi!

image_pdfimage_print

– Vox Singers zdobył srebrny medal w kategorii jazz, pop, show na trzecim European Choir Games w Rydze. Jest to ogromny sukces w zmienionym składzie chóru, biorąc pod uwagę to, że występowaliśmy w najbardziej prestiżowej kategorii Grand Prix of Nations – brzmi wpis na Pawła Pilichowicza, na Facebooku.

Dodatkową wisienką na torcie był koncert zamknięcia Olimpiady dla 15 tysięcy ludzi, transmitowany przez Telewizję Łotewską, a także w Internecie, gdzie występowaliśmy jako jeden z 12 zaproszonych chórów z ponad 160, które były obecne na festiwalu. Dyrygowali nami współczesnej sławy mistrzowie choralistyki – czytamy dalej w poście chórzysty i solisty Vox Singers.

Przypomnijmy. Prawie 160 chórów z całego świata, a wśród nich Vox Singers chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, zaśpiewało podczas trzeciej edycji European Choir Games i Grand Prix of the Nations. Konkurs odbywał się w dniach 17 – 23 lipca 2017 roku w Rydze na Łotwie.

– Europejskie Zawody Chóralne to największy tegoroczny konkurs chóralny na naszym kontynencie. Dotychczasowe sukcesy zapewniły płockiemu chórowi możliwość zaśpiewania wśród grupy najlepszych chórów, walczących o Grand Prix Narodów – pisał kilka dni temu o konkursie Robert Majewski, dyrygent chóru.

Vox Singers zaśpiewał w Rydze wyłącznie polskie piosenki. Były to między innymi:  „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty”, „Jesteś lekiem na całe zło” czy  „Szalona krewetka”.

Gratulujemy! Brawo Nasi!

                                                                                        

Na zdjęciu Paweł Pilichowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*