Vox Singers przywiózł do Płocka kolejne trofeum. Brawo Nasi!

image_pdfimage_print

– Vox Singers zdobył srebrny medal w kategorii jazz, pop, show na trzecim European Choir Games w Rydze. Jest to ogromny sukces w zmienionym składzie chóru, biorąc pod uwagę to, że występowaliśmy w najbardziej prestiżowej kategorii Grand Prix of Nations – brzmi wpis na Pawła Pilichowicza, na Facebooku.

Dodatkową wisienką na torcie był koncert zamknięcia Olimpiady dla 15 tysięcy ludzi, transmitowany przez Telewizję Łotewską, a także w Internecie, gdzie występowaliśmy jako jeden z 12 zaproszonych chórów z ponad 160, które były obecne na festiwalu. Dyrygowali nami współczesnej sławy mistrzowie choralistyki – czytamy dalej w poście chórzysty i solisty Vox Singers.

Przypomnijmy. Prawie 160 chórów z całego świata, a wśród nich Vox Singers chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, zaśpiewało podczas trzeciej edycji European Choir Games i Grand Prix of the Nations. Konkurs odbywał się w dniach 17 – 23 lipca 2017 roku w Rydze na Łotwie.

– Europejskie Zawody Chóralne to największy tegoroczny konkurs chóralny na naszym kontynencie. Dotychczasowe sukcesy zapewniły płockiemu chórowi możliwość zaśpiewania wśród grupy najlepszych chórów, walczących o Grand Prix Narodów – pisał kilka dni temu o konkursie Robert Majewski, dyrygent chóru.

Vox Singers zaśpiewał w Rydze wyłącznie polskie piosenki. Były to między innymi:  „Psalm stojących w kolejce”, „Małe tęsknoty”, „Jesteś lekiem na całe zło” czy  „Szalona krewetka”.

Gratulujemy! Brawo Nasi!

                                                                                        

Na zdjęciu Paweł Pilichowicz