Kolosy do Orlenu przejadą przez ulice Płocka

image_pdfimage_print

Wielogabarytowe elementy do budowy Instalacji Metatezy będą dostarczane do PKN Orlen w Płocku w godzinach nocnych od poniedziałku 24 do czwartku 27 lipca włącznie oraz w nocy z 30 na 31 lipca tj. z niedzieli na poniedziałek.

Transport ładunków odbywał się będzie etapami w poszczególnych dniach w godzinach 22:00 – 5:00. Większość przejazdów została zaplanowana przez tereny gminy Stara Biała.

Przez Płock przejazd odbędzie się w nocy z 24 na 25 oraz 26 na 27 lipca. W związku z powyższym prosimy zmotoryzowanych o zwrócenie szczególnej uwagi przy wyborze trasy przejazdu. Pierwszy związany jest  transportem zbiornika o średnicy 4,4 m, długości 15 m i ciężarze 50 ton ulicami: Droga Krajowa 62 do ronda Wojska Polskiego, Otolińska, Fryderyka Chopina, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza.

Drugi przejazd to transport kolumny o średnicy 1,6m, długości 43m i ciężarze 36 ton, ulicami: Droga Krajowa 60, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza, Chemików.

Pozostałe transporty aparatów odbywać się  będą  od strony gminy Stara Biała i będą to urządzenia o gabarytach:
– Kolumna o średnicy 2,9m, długości ~46m, ciężarze 109 ton
– Kolumna o średnicy 2,6m, długości ~39m, ciężarze 73 ton
– Adsorber o średnicy 2,5m, długości ~15m, ciężarze 64 ton

Wykonawcą elementów transportowanych dostarczanych do Płocka z Puław i Brzegu Dolnego jest Elektrobudowa, która jest generalnym wykonawcą Instalacji Metatezy. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą pracownicy służby spedycyjnej oraz służby drogowe i policja.

Instalacja Metatezy, która powstaje na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku będzie wytwarzała propylen o jakości polimerowej. Obecny nominalny wolumen produkcji w tym zakresie wynosi 450 tys. ton. Inwestycja podniesie moce wytwórcze do poziomu 550 tys. ton rocznie.

Podpisanie w ubiegłym roku umowy z Elektrobudową, która jest generalnym wykonawcą oznacza realizację jednego z kluczowych projektów rozwojowych w obszarze petrochemii Grupy ORLEN, którego głównym założeniem jest wzmocnienie efektywności segmentu downstream Grupy, poprzez pełne wykorzystanie dostępnych mocy produkcyjnych Wytwórni Olefin i optymalizację wewnętrznych strumieni wsadowych.

Info:PKN Orlen

Fot. Poglądowe UMP.