Nasila się fala protestów. Ludzie w całej Polsce spotykają się przed sądami!

image_pdfimage_print

“Wyjdźmy z domów, wstańmy z kanap! Spotkajmy się w czwartek 20 lipca przed sądem, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw przeciwko demolowaniu naszego państwa i żądając prezydenckiego veta w sprawie uchwał niszczących i upolityczniających wymiar sprawiedliwości. Chcemy veta, bo chcemy wolnych, niezawisłych sądów! Chcemy zapisanego w Konstytucji trójpodziału władzy! Chcemy normalności” – zapraszają organizatorzy protestów. W czwartek – dziś – o godz. 21 odbędą się one w Płocku i Płońsku.

W Płocku przed Sądem Rejonowym i Okręgowym oraz w Płońsku przed sądem Rejonowym. [ źródło: Gazeta Wyborcza Płock]

– W dniu 23 lipca – niedziela – w godz. 21.00 – 22.30 odbędzie się zgromadzenie w trybie uproszczonym w związku z bieżącą sytuacją w naszym kraju, związaną z obroną praworządności oraz niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zgromadzenie odbędzie się przy Sądach: Rejonowym i Okręgowym w Płock. Przewidywana liczba uczestników ok. 300 osób – informuje z kolei biuro prasowe ratusza. 

– Od kilku dni ludzie spotykają się spontanicznie, natomiast w niedzielę będzie zgromadzenie zgłoszone przez organizatorów – tłumaczy nam  Konrad Kozłowski z biura prasowego urzędu miasta. 

Protesty odbywają się w całym kraju, z dnia na dzień do manifestujących przyłączają się kolejne miasta, kolejne osoby. Partia rządząca przegłosowała ustawę o Sądzie Najwyższym. Teraz Polacy oczekuję weta od prezydenta Andrzeja Dudy. 

Fot. Dziennik Płocki.