W morderczym upale udowodnili, że są ludźmi z żelaza [FOTO]

Wielki finał Garmin Iron Triathlon 2017 odbył się dziś, 16 lipca, w Płocku. Nasz miasto było debiutantem jako gospodarz cyklu.

Zawodnicy mieli do pokonania popularny dystans 1/4 IM, a także dystans 1/8 IM. Nowością była możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie również na 1/8 IM. Zostały rozegrane także zawody wśród dzieci i młodzieży, czyli Garmin Kids.

Zwycięzcą cyklu był płocczanin Łukasz Kalaszczyński. Wygrał w niedzielę finałowy piąty etap Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 Ironman. Podczas którego zawodnicy mieli do przepłynięcia 950 metrów – pływanie było pierwszym etapem triathlonu, następnie sportowcy przejechali rowerem 45 km, a ostatnim etapem był bieg na dystansie 10 km 550 m.

Z kolei na dystansie 1/8 Ironman laur zwycięstwa przypadł Bartoszowi Latawcowi, drugie miejsce zajął Tomasz Kowalski, a na trzecim miejscu na podium stanął Jakub Śliwka. Warto dodać, że Bartosz Latawiec był najlepszy zarówno podczas etapu w naszym mieście jak i w klasyfikacji generalnej. Wyniki i zwycięzców finału Garmion Iron Triathlon znajdziecie na stronie Iron Triathlon.