Płock ‘pozamiata’ w tym roku? Odliczamy czas do PHH TV Festival [FILM]

image_pdfimage_print

– “Mamo nie sprzątaj, Płock pozamiatał w tym roku” – czytamy jeden z wpisów na fanpagu festiwalu. Tylko na samym Facebooku swoją obecność zadeklarowało ponad 5 tysięcy osób, a drugie 5 tysięcy, że weźmie udział. Krótki film zapowiadający imprezę wyświetlono ponad 57 tysięcy razy. Zapowiada się, że V – jubileuszowa – edycja Polish Hip-Hop TV Festival będzie imprezą, która zdominuje dotychczasowe edycje.

To już jest największy festiwal hiphopowy w kraju, a w tym roku zapowiada się na frekwencyjny sukces. Jego piąta edycja odbędzie  się w dniach od 3 do 5 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. I tym razem oprócz stałych punktów programu organizatorzy zapowiadają kilka niespodzianek.

Tegoroczna edycja będzie gościć ponad 50 wykonawców. Na scenie wystąpi niemal cała czołówka polskiego rapu, zarówno zasłużeni reprezentanci starszego pokolenia, jak i młode twarze dopiero przebijające się do świadomości odbiorców. Wśród hiphopowych legend pojawi się m.in. donGURALesko, Borixon, Włodi, a także stali bywalcy każdej edycji: Tede i O.S.T.R., którzy co roku gwarantują koncerty na najwyższym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje też Płomień 81, czyli Pezet i Onar, którzy właśnie w Płocku powrócą razem na scenę po wieloletniej nieobecności.

Nie zabraknie także wykonawców, którzy od dawna stanowią czołówkę polskiego rapu i konsekwentnie wznoszą go na coraz wyższy poziom, m.in.: Ten Typ Mes, JWP / BC, Paluch,VNM, Bisz / B.O.K., Spinache, Bonsoul, Tau, Hades, Te-Tris, Solar / Białas, Wena, HiFi, Grubson, Kękę, Quebonafide, Dwa Sławy, Kuban, Gedz, Kuba Knap czy PRO8L3M.

– Zapraszamy również na koncert Reno, jednej z najbardziej zasłużonych postaci polskiego rapowego podziemia. Polish Hip-Hop TV Festival to szerokie spektrum polskiej sceny hip-hopu, dlatego też nie może na nim zabraknąć młodej fali raperów zdobywających coraz większy rozgłos – mówi Marcin Siwek, organizator PHH TV Festival. – Sitek, Bedoes, WacToja, Żabson, Reto, Sarius, Guzior, PlanBe, Paweł Bokun, Holak, Flojd i Wiro, Adi Nowak, Kartky & EmesMilligan, Leh, Anatom, Wuzet, Smolasty, Szopen, Pikers & Young Igi, VBS, Jan-rapowanie i Duchu – wymienia całą plejadę raperów. 

Usłyszymy także ekipę MordorMuzik, czyli solidny grime w soundsystemowej formie, oraz Funk Entertainment – luźną, laid-backową podróż po ciepłych brzmieniach. W tym roku, nawet w przerwach między koncertami oraz podczas ich trwania swoje sety dj-skie zaprezentują: Pasza, P51, Mike G, Beny oraz Brose.

Oprócz hip-hopowych koncertów, tradycyjnie już, odbędzie się „Płocka Bitwa Freestyle”, czyli kontynuacja freestylowej bitwy z 2001 roku między Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu. W tym roku w podwójnej roli prowadzących Polish Hip-Hop TV Festival i jury płockiej bitwy wystąpią: Flint, CNE, Filip Rudanacja, Proceente, Ematei oraz Bonez.

Po raz kolejny na festiwalu zagości Red Bull Tour Bus, czyli mała scena na autobusie, gdzie oprócz rapowych koncertów i freestylowych bitew, będą grane na żywo sety dj-skie. Nowością tegorocznej edycji będzie kolejna, trzecia już scena. Tym samym płocki festiwal stanie się jedyną hiphopową imprezą w Polsce, na której znajdą się aż trzy strefy koncertowe. Tradycyjnie, wraz z Fundacją DKMS Polska, organizatorzy jak co roku podczas festiwalu umożliwią rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych dla chorych na białaczkę. Warto dodać, że wśród osób, które dotychczas zarejestrowały się na płockim festiwalu, aż 5 osobom uratowały życie, poprzez przeszczep szpiku kostnego.  

Nie można również zapomnieć o możliwości zajęcia miejsca na polu namiotowym, pasażu handlowym, punktach gastronomicznych ze znakomitym jedzeniem i przede wszystkim wspaniałej lokalizacji nad Wisłą, która tworzy niesamowitą atmosferę podczas festiwalu. To wszystko już od 3 do 5 sierpnia w Płocku!

Cały line-up oraz kilka słów o artystach znajdziecie na stronie PHH TV Festival.

Polecamy także film zapowiadający imprezę…

Fot. Sebastian Adamkiewicz – materiały prasowe PHH TV Festiwal.