Piotr Maślanka po raz czwarty Mistrzem Polski SM w Kickboxingu

image_pdfimage_print

W czerwcu w miejscowości Nisko odbyły V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W turnieju wystartowało 133 zawodników i zawodniczek, reprezentujących kilkadziesiąt jednostek służb mundurowych z całej Polski.

Ideą turnieju niezmiennie jest sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod: resorty MON i MSWiA oraz wojewodów, prezydentów, wójtów czy starostów. Dlatego prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze Wojska Polskiego wszystkich typów sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Straży Rybackiej, Straży Łowieckiej, Straży Leśnej i Straży Marszałkowskiej.

Wśród startujących w mistrzostwach nie zabrakło znanego nam z poprzednich edycji turnieju Piotra Maślanki – jedynego płocczanina uczestniczącego w tym renomowanym turnieju. Przedstawiciel Straży Rybackiej z Płocka wystąpił w konkurencji walk formuły pointfighting, tym razem rywalizując w kategorii wagowej 94 kg. Piotr w ćwierćfinałowej przed walce rywalizował z Dawidem Gostomskim z Służby Więziennej Zakładu Karnego w Malborku, zwyciężając z nim na punkty 10:2. W półfinałowej walce spotkał się z oczekującym na niego po wolnym losie Adamem Chrzanowskim z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie (ubiegłorocznym wicemistrzem polski), którego pokonał 7:6. Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce finałowej ze zwycięzcą drugiego półfinału. Okazał się nim wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i MP SM w formułach pointfighting oraz kick-light Artur Zieliński, reprezentant Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Elblągu, który swojego półfinałowego przeciwnika pokonał przed czasem. Płocczaninowi jednak udało się go pokonać i walka zakończyła się werdyktem na korzyść Piotra 11:4.

Tym samym Piotr Maślanka po raz czwarty ukończył rywalizację na pierwszym miejscu, zdobywając czwarty złoty medal i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting. Wartym podkreślenia jest fakt, że tytuł ten zdobył w kolejnej, czwartej już kategorii wagowej, poprzednie to: kat. wag. – 79 kg (2013 r.), – 84 kg (2014 r.), – 89 kg (2016 r.), a tym razem – 94 kg.

Gratulujemy!