Audioriver rozgości się niebawem w Płocku. Gdzie jeszcze można kupić bilety?

image_pdfimage_print

Nieco ponad miesiąc pozostał do największego z płockich festiwali – Audioriver. Znamy już wszystkich artystów, którzy 28 i 29 lipca pojawią się na nadwiślańskiej plaży. Czekamy jeszcze na listę gwiazd, które zagrają w blasku słońca podczas trzeciego dnia festiwalu.

Główna, plażowa część festiwalu to ponad 70 koncertów na pięciu scenach. Wystąpią na nich zarówno zagraniczne gwiazdy, mi.n: Mount Kimbie Live, Artefakt Live, Ben UFO, Boys Noize, Robert Hood Live, Joris Voorn, KiNK Live, jak i kilkudziesięciu polskich artystów, a wśród nich: Baasch, Czeluść (JUTRØ x KOSA), Bass Astral x Igo, Urbanski live, Last Blush oraz DEAS / A_GIM.

Audioriver nie kończy się tylko na plaży. Jego nierozerwalną częścią są sobotnie Targi Muzyczne na Starym Rynku. Tegoroczną ósmą edycję organizatorzy zapowiadają jako wyjątkową: projekt zyskał nowego partnera – Co Jest Grane 24; przed ratuszem będzie można spotkać rekordową liczbę wystawców, a na grającej tam scenie BURN Energy zobaczyć m.in. występy Audiofly i Matthew Dekaya. Przypominamy, że wstęp na targi jest bezpłatny.

Sobota to także Kino Festiwalowe, w którym można zobaczyć niezależne produkcje niedostępne w szerokiej dystrybucji. W tym roku obejrzymy „Above Ground Level: Dubfire” (USA 2017), „Cassette: A Documentary Mixtape” (Wielka Brytania 2016), „Elektro Sonda” (Polska 2017). Na dwie pierwsze produkcje bilety w cenie 10 zł, wstęp na trzeci film za darmo.

A niedziela to zabawa na schodach Broniewskiego, czyli w parku między ulicami Mostową i Rybaki. Od 2014 roku impreza Sun/Day kończy Audioriver.

W sprzedaży dostępna jest trzecia pula biletów na festiwal – cena karnetu dwudniowego wynosi 230 zł, a trzydniowego 290 zł. Wejściówki można nabyć tu oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Są jeszcze miejsca noclegowe na polu namiotowym zlokalizowanym nad brzegiem Wisły, zaledwie 600 metrów od terenu festiwalu. Info tu.

Po szczegóły, listę artystów i inne przydatne informacje polecamy zajrzeć na audioriver.pl lub Facebook. Można też obserwować festiwal na Twitterze.

 

Fot. Grzegorz Lenkiewicz – Archiwum Dziennika Płockiego.