Płynęli, jechali i biegli, aby zdobyć Puchar Prezydenta Płocka [FOTO]

W minioną sobotę po raz dwunasty zjechali się do Płocka triatloniści z całego kraju, aby nad Sobótką wylewać siódme poty w trzech dyscyplinach sportowych, połączonych w jedną, czyli w triathlonie. Zawodnicy walczyli o nagrodę główną – Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

Wśród polskich triatlonistów impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Od 12 lat sprowadza zawodników tej dyscypliny sportu do Płocka, aby sprawdzili swoje siły w niełatwych trasach.

W zawodach walczyli amatorzy, zawodowcy oraz lekarze. W kategorii Otwartych Mistrzostw Płocka Amatorów w Triathlonie zawodnicy musieli najpierw przepłynąć 375 metrów w wodach kąpieliska miejskiego, następnie przejechać wyznaczoną trasą 8 km i przebiec 2,5 km. W tej kategorii faworytem okazał się Sławomir Pruchniewski z Asseco Active Team z Warszawy, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Górecki z PTT Delta Płocka, a trzeci był Jakub Stankiewicz ze Zgierskiej Stadniny Ogierów  Triathlonowych. W tej kategorii wystartowało 46 zawodników.

Zupełnie inaczej wyglądało to wśród lekarzy i zawodowców – ci mieli do przepłynięcia 750 metrów, przejechania na rowerze 20 km oraz do przebiegnięcia 5 km. W Kategorii Mistrzostw Lekarzy w Triathlonie MTB nagrodę główną zgarnął Piotr Kalinowski z Włocławka (Lekarska Grupa Kolarska), drugi był Dawid Nowak z Łodzi, a trzeci Grzegorz Augustyniak z Płocka reprezentujący klub PTT Delta. Na starcie w tym roku stanęło 10 lekarzy.

Wśród zawodowców na najwyższym podium zakończył triathlon Przemysław Szymanowski – Szymanowski Triathlon Team. Na drugim stopniu stanął Filip Przymusiński – UAM Triathlon Poznań, a na trzecim Rafał Piekarski – Hurom Tri Team. W tym roku na starcie XII Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka stawiło się aż 84 zawodników. Organizatorami wydarzenia było Płockie Stowarzyszenie Triathlonu DELTA.

 

Fot. Dziennik Płocki