Politechnika Warszawska na podium. Jest się czym chwalić

image_pdfimage_print

Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Wyżej są tylko Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński (sklasyfikowane ex aequo na pierwszym miejscu). To oznacza, że PW po raz 12. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia Politechnika Warszawska awansowała o jedną pozycję – wyprzedziła trzeci wówczas Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warto zwrócić uwagę, że PW nie tylko poprawiła swoją lokatę, ale zgromadziła również o 4,3 punktów więcej niż rok temu. Ponadto z rankingu wynika, że absolwenci uczelni są najbardziej poszukiwani i cenieni przez pracodawców.

Ranking Perspektyw został opublikowany po raz 18. Uwzględnia on 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie.

Przypomnijmy. W maju poznaliśmy wyniki pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono wówczas 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Wśród uczelni, których studia zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych dyscyplinach na czele jest Politechnika Warszawska, przed Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Wrocławską oraz Politechniką Śląską. Spośród kierunków prowadzonych w Filii najlepiej wypadła Technologia chemiczna – 3 miejsce w kraju. Budownictwo zajęło 4 miejsce na 23 oceniane wydziały, natomiast Mechanika i budowa maszyn 7 na 26 wydziałów w Polsce.

Ranking Studiów Inżynierskich, pionierski w Polsce, adresowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy już wkrótce wybierać będą uczelnię i kierunek studiów.

 

Źródło: Politechnika Warszawska.