Orlen zapowiada – Dni Chemika pełne atrakcji dla wszystkich

image_pdfimage_print

PKN Orlen zaprasza mieszkańców Płocka na wspólne świętowanie Dni Chemika, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca. Gwiazdami sceny muzycznej tegorocznych obchodów będzie CC Catch oraz grupa Lombard.

To będzie wyjątkowy weekend z kilku powodów. Po pierwsze będzie to wspólna integracja pracowników rodzimej spółki wzbogacona o możliwość uczestnictwa w święcie również osób spoza firmy. Na imprezę organizowaną 3 i 4 czerwca zaplanowano mnóstwo atrakcji.

 W ramach ORLEN Olimpiady, która odbędzie się w najbliższą sobotę i Talentiady, która będzie głównym punktem programu w niedzielę 4 czerwca. Oba dni łączą wspólne propozycje dla odwiedzających Dni Chemika, więc nie będzie się nudziło ani tym najmłodszym, ani tym starszym. A gdy nadejdzie chwilowe zmęczenie, w gotowości będzie strefa cateringowa oferująca najrozmaitsze menu.

Czwarta edycja ORLEN Olimpiady to dla pracowników koncernu możliwość startu w jednej z dziesięciu dyscyplin, w tym także sportowej rywalizacji z mieszkańcami w czterech konkurencjach jak pływanie w basenie, bieg, szachy oraz żeglarstwo. Pracownicy będą rywalizować w sportach zespołowych jak koszykówka, piłka nożna, żeglarstwo i siatkówka halowa. Natomiast indywidualne będą zmagać w pływaniu, kartingu, szachach, tenisie stołowym, kolarstwie oraz biegu na 5 km.

Dla lubiących atrakcje piknikowe przygotowane zostaną cieszące się stałym zainteresowaniem od otwarcia do zamknięcia strefy. Wypełnią ją między innymi dmuchane zabawki ogromnych rozmiarów, na których dzieci będą mogły skakać i szaleć do woli. Koncern zadbał, aby wybór tego typu atrakcji był duży i dostosowany do różnych kategorii wiekowych. – Mamy więc nadzieję, że bez względu na wiek dzieci, każde znajdzie swoją ulubioną dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę, skocznię czy zamek do zdobycia. Nie zabraknie również eurobungee, do którego co roku ustawiają się długie kolejki – czytamy w zaproszeniu na imprezę. Dla nieco starszych przygotowane zostaną rozmaite symulatory, boiska do gry w różne dyscypliny zespołowe. Z kolei całe rodziny będą mogły wziąć udział w konkurencji pięcioboju.

Oprócz atrakcji sportowych na odwiedzających strefę piknikową, która zostanie zlokalizowana na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej, będą czekały stoiska pełne ciekawostek naukowych, technicznych czy dających możliwość przeprowadzania doświadczeń. Chętni do szaleństw w skateparku również będą mieli ku temu okazję. A na wszystkich spragnionych smacznych przekąsek będą czekały foodtrucki Stop Cafe. Amatorom starszych pojazdów na pewno przypadnie do gustu stoisko ze starymi motocyklami, a dodatkowo będzie możliwość spotkania się ze sportowcami, którzy wspierani są przez koncern.

Jak co roku, nie zabraknie głównego wydarzenia jakim jest koncerty gwiazd. W sobotni wieczór na scenie pojawi się CC Catch. Nieco wcześniej na scenie wystąpi polski zespół pop-rockowy Lombard. 

Źródło: PKN Orlen.