Jagiellonka też dołączyła do Nocy Muzeów [FOTO]

image_pdfimage_print

Podczas płockiej Nocy Muzeów nie było zbyt wielu zwiedzających Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły.

I niby program był atrakcyjny to jednak, jakoś zabrakło “życia”, które organizatorzy mogli tchnąć w wydarzenie. – Według mnie to tu się nic nie dzieje. Obeszliśmy, zobaczyliśmy i jakoś nic nie było nas w stanie na dłużej zatrzymać w murach szkoły. W sumie na co dzień można zobaczyć to samo – mówił nam płocczanin, który Jagiellonkę zwiedzał z synem.   

Mury płockiej szkoły można było zwiedzać w godzinach od 18 do 22. W programie było zwiedzanie Muzeum Historii Jagiellończyków, zwiedzanie parteru budynku, gdzie umieszczone były informacje o Jagiellończykach poległych w wojnie polsko – bolszewickiej 1920, II wojny światowej oraz Jagiellończykach – Żołnierzach Wyklętych. Można było zrobić zdjęcie z królem Władysławem Jagiełłą i królową Jadwigą na tle portretu Patrona Szkoły. Od 18:30 co pół godziny, w grupach do 20 osób, była możliwość wejścia na taras widokowy szkoły. 

Fot. Bartek Michał Łukaszewski 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.