Mieszkańcy Słupna zdecydowali w referendum. Co z Radą Gminy?

image_pdfimage_print

W niedzielę, 21 maja, nie tylko mieszkańcy Płocka szli do urn wyborczych – płocczanie wybierali swoje rady osiedlowe. W Słupnie z kolei odbyło się referendum gminne, w którym mieszkańcy zdecydowali o losach obecnej Rady Gminy. Prawie 2 tysiące mieszkańców opowiedziało się za odwołaniem organu przed upływem kadencji.

Mieszkańcy gminy Słupno zdecydowali, że nie chcą takiej Rady Gminy. W referendum wzięło udział 2068  wyborców, w tym ważnych głosów było 2035, za odwołaniem rajców opowiedziało się 1980 mieszkańców. Uprawnionych do głosowania było 5962 mieszkańców, zatem w niedzielnym głosowaniu frekwencja wyniosła 34,69 proc.

– Rada Gminy Słupno została odwołana, gdyż za odwołaniem organu oddano więcej niż połowę, ważnie oddanych głosów – czytamy w obwieszczeniu Gminnej Komisji ds. Referendum w Słupnie.

Aby referendum było ważne do urn w niedzielę musiało się stawić najmniej 2018 osób. Poszło więcej. Zatem w gminie dobrze się nie działo. Teraz mieszkańcy Słupna za około 3 miesiące – prawdopodobnie na początku sierpnia ponownie wybiorą swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w Radzie Gminy.

Fot. Urząd Gminy Słupno.