Wisła Płock nauczyła się ekstraklasy

Mecze “o pietruszkę” mają to do siebie, że nie do końca wiadomo czego się po nich spodziewać, choć w sumie to prędzej niczego niż czegoś wielkiego. Co prawda spotkanie Wisły z Zagłębiem było starciem, które może przesądzić o zwycięstwie w grupie spadkowej, ale obie drużyny nic już nie musiały i szczególnie gospodarze długo zbierali się do gry.

Wiemy też na pewno, że Marcin Kaczmarek nie zmienił nic w porównaniu z dobrym w wykonaniu jego zawodników spotkaniem z Arką Gdynia, którym płocczanie zapewnili sobie utrzymanie. Można odebrać to za sygnał gramy o lidera grupy tym co mamy najlepsze. Piotr Stokowiec postąpił inaczej, dał odpocząć kilku zawodnikom z pierwszej “11” i… lepiej na tym wyszedł. Zmiennicy mieli jakby więcej ochoty do gry.

Dzięki ich postawie Zagłębie szybko przejęło inicjatywę i – częściej – atakując prawą stroną łatwo przedostawało się pod pole karne gospodarzy. W 19. minucie po podaniu Krzysztofa Janusa świetną okazję miał Jakub Tosik, ale Mateusz Kryczka popisał się jeszcze lepszą interwencją. Była to w zasadzie najlepsza sytuacja w całej pierwszej połowie. Tosik bramkę zdobył natomiast po dośrodkowaniu Janusa z rzutu rożnego, czyli tak jak pisałem w zapowiedzi: “Błysk skrzydłowych i stałe fragmenty gry. Przepis na bramki w Wisła – Zagłębie.”

Miejscowi do tego czasu nie zagrozili zbytnio Martinowi Polackowi, a gdy po pół godzinie zaczęli się budzić to stracili gola do szatni. Drugą część lubinianie również zaczęli lepiej, co potwierdzili trafieniem na 2-0 Adama Buksy w 61. minucie. Tutaj trzeba zganić Kryczkę, który w drugim z rzędu meczu w Płocku odbija piłkę przed siebie, a rywal nie ma problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Nafciarze na drugą zdobycz przyjezdnych odpowiedzieli dość szybko. W 70. minucie najlepiej w “szesnastce” odnalazł się… Kamil Sylwestrzak, który zachował się jak rasowy snajper i pokonał słowackiego golkipera Miedziowych. Wiślacy do końca dążyli do zmiany wyniku, ale jednocześnie narażali się na kontry. Ani jednym ani drugim nie udało się jednak zmienić już wyniku i spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną gości (2-1).