Bawcie się z Wisłą i w… Wiśle. Konkursy, animacje i atrakcje

image_pdfimage_print

W drugi weekend kwietnia w Galerii Wisła odbędzie się wesoła impreza – „Zabawy z Wisłą”. Na najmłodszych mieszkańców Płocka czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym liczne konkursy, zabawy, gry, występy i warsztaty. Już dziś organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w miejskim konkursie plastycznym „Miasta nad Wisłą”.

„Zabawy z Wisłą” to edukacyjno-artystyczny projekt skierowany głównie do rodzin z dziećmi, organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Galerię Wisła. Wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy na temat największej polskiej rzeki – Wisły. Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci znajdą się m.in. spektakl „Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle”, warsztaty taneczne, pokaz grup tanecznych, warsztaty literackie o Wiśle, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”, pieśni flisackie, warsztaty plastyczne, budowanie mostów z klocków, konkursy, zabawy czy animacje. Teatr Form Wielu wystawi spektakl „Najprawdziwszy Skarb”, a publiczność zagłosuje na najpiękniejszą pracę plastyczną.

Rok 2017 to Rok Rzeki Wisły, która płynie przez wiele polskich miast, miasteczek i wsi. W ogólnopolskim projekcie związanym z królową polskich rzek planowanych jest szereg działań z zakresu kultury, sportu, ekologii, sztuki czy nauki. Nie może wśród nich zabraknąć nadwiślańskich pejzaży widzianych oczami dzieci.

„Zabawy z Wisłą” w galerii handlowej to jedna nie wszystko. Odbędzie się także miejski konkurs plastyczny „Miasta nad Wisłą”, w którym udział mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III szkoły podstawowej (kategorie 3-6 lat, 7-9 lat). Każdy uczestnik na konkurs może przesłać jedną pracę w formacie A3, wykonaną w dowolnie wybranej technice rysunkowej lub malarskiej. Prace należy dostarczyć do 30 marca 2017 roku do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (09-402 Płock, ul. Tumska 9 A – pocztą lub osobiście, od poniedziałku do piątku w godz. 8-18).

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród, na które składać się będą książki, materiały plastyczne i kreatywne, odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku w Galerii Wisła w Płocku. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 602-559-871. Regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszeniowej można znaleźć na stronie POKiS

„Zabawy z Wisłą” odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Galerii Wisła. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.