Merebaszwili i… Stefańczyk wśród najlepszych 23. kolejki

Jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników Wisły Płock w lutym 2017 roku – Giorgi Merebaszwili znalazł się w gronie najlepszych graczy 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gruzin to jednak nie jedyny zawodnik Nafciarzy, który po raz pierwszy w rundzie wiosennej znalazł uznanie w oczach osób odpowiedzialnych za tworzenie tego typu zestawień.

30-letni gruziński skrzydłowy na pewno zasłużył na nominację swoją dobrą postawą w meczu z Zagłębiem Lubin. W pierwszej połowie Mereba idealnie dośrodkował na głowę Jose Kante (1-1), a w 86. minucie przesądził o zwycięstwie, gdy po wymanewrowaniu kilku obrońców Miedziowych, posłał piłkę do siatki obok bezradnego Martina Polacka.

Oprócz tego były zawodnik greckiego Levadiakosu otrzymał… żółtą kartkę za faul na Dorde Cotrze. Chwilę później Filip Starzyński zacentrował w pole karne, gdzie błąd Cezarego Stefańczyka (nominowany do “11” kolejki PS) wykorzystał Martin Nespor i goście objęli prowadzenie. Pomocnik beniaminka wiedział jednak kiedy wkroczyć do akcji. Żeby tego było mało tuż przed przerwą huknął jeszcze w poprzeczkę.

To wszystko potwierdza, że Gruzin był najjaśniejszą postacią meczu Wisła Płock – Zagłębie Lubin. W obu poprzednich spotkaniach zanotował 3 asystę (Śląsk Wrocław) i zdobył 5 bramkę (Korona Kielce) w ekstraklasie, co dawało sygnały, że na początku wiosny jest w dobrej dyspozycji.

Po 23. kolejkach Merebaszwili jako pierwszy w drużynie Marcina Kaczmarka uzbierał 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (6 bramek+4 asysty) i obecnie przewodzi w klubowym rankingu.