Rusza remont bocznego boiska Wisły Płock

image_pdfimage_print

“Modernizacja stadionu im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza” realizowanego na podstawie projektu “Przebudowa boiska z nawierzchnią sztuczną na stadionie Wisły Płock – prace przygotowawcze”, dziś formalnie została rozpoczęta.

W poniedziałek, 27 lutego, na jednym z czterech bocznych boisk stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, wykonano pierwsze pomiary, a w ciągu najbliższych dni powinno zacząć dziać się więcej. Mowa tu o boisku ze sztuczną nawierzchnią zlokalizowanym pomiędzy boiskiem treningowym z nawierzchnią naturalną, a dwoma boiskami znajdującymi się pod balonem pneumatycznym.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 16 czerwca 2017 roku i zostanie objęta 72 miesiącami gwarancji. Wszystko kosztować będzie ponad 2,2 mln zł. Realizacją tego przedsięwzięcia zajmuje się Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Wykonawcą jest z kolei Konsorcjum firm: Lider: Prestige-Invest z Gdyni, Partner: Panorama Obiekty sportowe z Piaseczna.

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącego boiska z nawierzchnią sztuczną, budowę masztu oświetleniowego usytuowanego pomiędzy boiskami o nawierzchni naturalnej i nawierzchni sztucznej – informuje biuro prasowe płockiego Ratusza. Najpierw jednak trzeba wykonać roboty rozbiórkowe wyeksploatowanego boiska, a także istniejącego wyposażenia – kabin dla zawodników, sędziów, bramek oraz tablicy.

Do 29 września 2017 roku wyremontowane boisko ma otrzymać certyfikat FIFA Quality Pro. To pozwoli grać w tym miejscu drużynie rezerw Wisły Płock w grupie mazowieckiej północnej IV ligi. Obecnie nie jest to już możliwe i młodzi zawodnicy w rundzie wiosennej będą występować na Stadionie Miejskim i/lub boisku stadionu Stoczniowca. Nowoczesne, pełnowymiarowe sztuczne boisko będzie więc drugim takim w Płocku i na całym północnym Mazowszu. Co ciekawe nawierzchnia boiska przy Łukasiewicza 34 będzie identyczna jak ta na obiektach treningowych Bayernu Monachium.

Certyfikat umożliwia jednak rozgrywanie meczów piłki nożnej do szczebla III ligi, więc w przypadku awansu drugiego zespołu o klasę wyżej nie będzie żadnych problemów. Z boiska będzie korzystać także “pierwsza” Wisła Płock (treningi) oraz grupy młodzieżowe Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock (treningi oraz rozgrywki ligowe).

Źródło: UMP