Deprecated: Creation of dynamic property Kingnews_Blog_Layouts_Module::$layout_columns is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/faldka/dziennikplocki.pl/public_html/wp-content/themes/kingnews/inc/modules/blog-layouts/module.php on line 80

Deprecated: Creation of dynamic property Kingnews_Blog_Layouts_Module::$layout_style is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/faldka/dziennikplocki.pl/public_html/wp-content/themes/kingnews/inc/modules/blog-layouts/module.php on line 81

W czyje ręce trafi miedzioryt z Tumskim Wzgórzem? 40 nominacji…

Czterdzieści nominacji, a jedynie cztery miedzioryty z pięknym, jedynym w skali kraju, płockim Tumskim Wzgórzem. W czyje ręce trafią w tym roku? Od 10 edycji nie wiadomo o tym do ostatniej chwili. A dziennikarze „Tygodnika Płockiego” na uroczystej Gali, podczas której ogłaszają zwycięzców Plebiscytu, zawsze trzymają publiczność i nominowanych w „konkursowym” napięciu. Czasami o wygranej decyduje dosłownie kilka głosów, a wynik głosowania potrafi być ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich.

Kilka tygodni temu poznaliśmy nominowanych do tegorocznego Plebiscytu z „Tumskiego Wzgórza”, który w tym roku obchodzi swój mały jubileusz. Odbywa się już po raz 10! – Kapituła doceniła te wszystkie wydarzenia, które wpływały na jakość naszego życia w roku ubiegłym. Ich inicjatorzy zostaną – zgodnie z regulaminem i życzeniem Kapituły – nagrodzeni podczas uroczystej Gali Tygodnika Płockiego, która odbędzie się 7 kwietnia w Domu Technika w Płocku – czytamy w artykule Tygodnika Płockiego, który jest organizatorem tego prestiżowego konkursu.

Teraz wszystko w rękach i…gustach Czytelników – to oni właśnie decydują o tym, kto otrzyma piękny miedzioryt z dobrze znanym mieszkańcom Płocka i powiatu widokiem. W Plebiscycie są cztery kategorie: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Kultura”, „Sport i Turystyka” oraz „W Regionie”. W każdej z nich jest po 10 nominowanych – spośród nich mieszkańcy wybierają swoich faworytów, i głosują. Mamy nadzieję, że chociaż trochę ułatwimy płocczanom i mieszkańcom powiatu wybór poniżej publikując nominacje we wszystkich kategoriach.

Nominacje „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” (bramka 73601, prefiks GOS)

1. W płockim zoo otwarto długo oczekiwaną ekspozycję akwarystyczną. W 23 zbiornikach możemy oglądać ryby żyjące we wszystkich wodach świata. Nominowany: Krzysztof Kelman, dyrektor zoo.
2. Akcja „Obiad” Płockiego Wolontariatu. Wolontariusze w każdą niedzielę przez cztery miesiące od lutego do czerwca przychodzili do 15 wybranych seniorów z obiadem. Nominowana: Beata Olszewska – szefowa Płockiego Wolontariatu.
3. Fabryka Dobrej Energii – wolontariusze Orlenu zrealizowali osiem dużych projektów z zakresu prac remontowych na rzecz placówek opiekuńczych potrzebujących pomocy. Z końcem 2016 roku podarowali także dzieciom wymarzone prezenty. Nominowani: Wolontariat Pracowników PKN Orlen.
4. W 2016 roku dzięki finansowemu wsparciu (400 tys. zł) Fundacji Grupy PERN rozpoczął się remont Kaplicy Królewskiej w Bazylice Katedralnej. W Kaplicy Królewskiej pochowane są szczątki kilkunastu piastowskich książąt, w tym Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Nominowany: prezes zarządu PERN S.A. Igor Wasilewski.
5. Od lipca 2016 r. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku wykonywane są zabiegi rekonstrukcji piersi. Płoccy specjaliści prowadzą m.in. rekonstrukcje przy użyciu tkanek własnych, także zabiegi symetryzacyjne – czyli dotyczące poprawy wyglądu piersi nieoperowanej. Nominowany: Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.
6. Płock inwestuje w najmłodsze pokolenie. Oddano do użytku nowy budynek Miejskiego Przedszkola nr 5 przy ul. Lachmana. Rozbudowano budynek MP nr 15 przy ul. Piasta Kołodzieja. Otwarto nową siedzibę MP z oddziałami integracyjnymi nr 31 przy ul. Szarych Szeregów. Nominowany: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
7. Młodzi fizycy z Małachowianki (pod kierunkiem Janusza Kempy i Cezarego Obczyńskiego) nagrodzeni w konkursie organizowanym przez CERN – Europejską Organizację Badań Jądrowych w Genewie. Projekt „Pyramid Hunters” dotyczył sprawdzenia możliwości użycia mionów kosmicznych do prześwietlenia piramid w Egipcie. Ewa Pijus, Kamila Komorowska, Małgorzata Trojanowska, Kamil Krakowski, Kamil Szymczak, Witold Jóźwiak, Bartosz Gutowski.
8. „Mam pasję powyżej średniej”. To Program stypendialny Fundacji „Orlen- Dar Serca” dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego. Do grona wcześniejszych stypendystów dołączyło w roku ubiegłym 140 uczniów. Nominowana: Iwona Tandecka, prezes Fundacji „Orlen – Dar Serca”.
9. Firma Qumak uruchomiła w Płocku centrum obsługi firm poszukujących usług service desk; oferuje także usługi z zakresu smart city. Do tej pory zatrudniła 100 osób, planuje zatrudnienie kolejnych 100. Nominowani: Jacek Terebus, zastępca prezydenta Płocka, Tomasz Laudy, prezes firmy Qumak.
10. To jedna z inicjatyw wybrana przez płocczan w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Zakończenie budowy Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego przy ulicy Lasockiego 14. Nominowani: Robert Kowalski – dyrektor SOSW Nr 2 w Płocku, Grażyna Gradecka – wicedyrektor SOSW Nr 2 w Płocku, Barbara Chyba, pedagog, współautorka pomysłu.

Nominacje w kategorii „Kultura” (bramka 73601, prefiks KUL)

1. „Na Starówce Potańcówka”. To międzypokoleniowa okazja do spotkania w letni wieczór w gronie płocczan na placu Starego Rynku przy muzyce na żywo. Udział w imprezie jest bezpłatny. Jacek Koziński, prezes Fundacji REVITA.
2. Odsłonięcie pomnika teatru nieopodal miejsca (hotel Starzyński), w którym stała pierwsza płocka placówka. Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Marek Mokrowiecki.
3. Ryszard Wolbach obchodził w zeszłym roku 40-lecie swojej działalności artystycznej. 7 października w Teatrze Dramatycznym odbył się benefis poświęcony jubileuszowi jego pracy twórczej. Nominowany: Ryszard Wolbach.
4. W Płockiej Galerii Sztuki zorganizowana została pierwsza pośmiertna wystawa dzieł pochodzącego z Płocka Feliksa Tuszyńskiego pod nazwą: „Felix Tuszyński. Antypody modernizmu”. Nominowana: Alicja Wasilewska – dyrektor PGS.
5. W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w listopadzie z okazji jubileuszu 70-lecia Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” odbyły się dwa koncerty „Dzieci Płocka” z udziałem zaproszonych gości, w tym obecnych par małżeńskich, które poznały się, należąc do zespołu wcześniej. Nominowany: dyrektor Tadeusz Milke.
6. Pasmo sukcesów Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses na międzynarodowych festiwalach: Slovakia Cantat w Bratysławie, 13th China International Chorus Festival w Pekinie, Chorus Inside Croatia w Rovinju. Anna i Wiktor Bramscy.
7. Ogrody Książnicy, schowane za głównym budynkiem, stały się w zeszłym roku centrum wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych w mieście. Płocczanie pokochali to miejsce dzięki m.in. „Czytelni pod chmurką”. Nominowana: Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.
8. Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Vox Singers i kwartet Positive Vibrations. Dwa złote medale w kategorii pop i jazz zdobyte na prestiżowym międzynarodowym konkursie „Golden State Choral Trophy” w Monterey, w Kalifornii. Dyrygent Robert Majewski.
9. Koncert „Czerwone Gitary Symfonicznie” w sezonie jubileuszowym 40-lecia Płockiej Orkiestry Symfonicznej, który zgromadził ogromną publiczność. Dyrektor POS – Adam Mieczykowski.
10. Płockie Ogrody Światła. Zajęły centralną część pl. Narutowicza. Bajkowy labirynt zajmował powierzchnię ponad 600 m kw. Widowisko dopełniało rozświetlenie ścian okolicznych budynków. Nominowani: Dział Marketingu PKN Orlen.

Nominacje w kategorii „Sport i turystyka” (bramka 73601 prefiks SPR)

1. Płocka Olimpiada Młodzieży zorganizowana przez Płocki Klub Olimpijczyka, z udziałem ponad 3 tys. zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych w 10 dyscyplinach sportowych w marcu (dyscypliny halowe) i 5-7 maja. Wojciech Jankowski, Ryszard Olczuk.
2. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w zeszłym roku w wyjątkowy sposób otworzyła sezon turystyczny w naszym mieście. Przy Małachowiance Dobiechna – fundatorka szkoły, koło pomnika Krzywoustego – rycerze, a na ul. Kościuszki pod dębem spacerował Władysław Broniewski. To przebrani przewodnicy, którzy w ten sposób prezentowali uroki i tajemnice naszego miasta. Nominowana: Iwona Krajewska, szefowa PLOT.
3. „Piłkarskie wakacje z ORLENEM!”. W ramach półkolonii zorganizowano w lipcu 2016 r. cztery sześciodniowe turnusy na obiektach piłkarskich Wisły Płock w Płocku. W programie uczestniczyło prawie 400 dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat z Płocka i okolic. Nominowana: Iwona Tandecka, prezes Fundacji.
4. Wisła Płock awansuje do Ekstraklasy. 20 maja na stadionie przy ul. Łukasiewicza 10 tys. kibiców oglądało zwycięski mecz z Zawiszą Bydgoszcz, wygrany przez podopiecznych Marcina Kaczmarka 5:0. Marcin Kaczmarek, trener Wisły.
5. Dwa złote i jeden srebrny medal wywalczone przez juniorów i juniorów młodszych piłki ręcznej plażowej (zawodników BHT Auto Forum Petra Płock) na mistrzostwach Polski. Jacek Brzozowski, prezes Auto Forum.
6. „Mecz mistrzów” – spotkanie zawodników piłki ręcznej, którzy przed laty zdobywali złote medale mistrzostw Polski, i obecnych – walczących w Superlidze. Artur Zieliński, prezes Orlen Wisły Płock.
7. Jeden z najlepszych polskich motoparalotniarzy Wojciech Bógdał do złotego medalu slalomowych mistrzostw Europy w Hiszpanii w lipcu dorzucił tytuł mistrza Polski, zdobyty po raz trzeci z rzędu. Wojciech Bógdał.
8. Nieformalna drużyna Flyons Płock w roku 2016 zorganizowała 4 ogólnopolskie turnieje w nowej dyscyplinie sportu – Ultimate Frisbee: „Halowe Mistrzostwa Polski”, „Ależ Talerz”, „Młodzieżowe Mistrzostwa Polski”, „Ależ Talerz. Winter Edition”. Nominowany: Kamil Wawrzyńczak – lider zespołu.
9. Paweł Szkopek po raz dziesiąty sięgnął po tytuł Mistrza Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie super bike. Ponownie zdobył też pierwsze cenne punkty w klasyfikacji światowej World Superbike. Nominowany: Paweł Szkopek.
10. Po raz pierwszy w Płocku zorganizowano Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Ta widowiskowa dyscyplina sportów motorowodnych rozgrywana była na Wiśle, koło płockiego molo. Nominowany: Maciej Olszewski – współorganizator i Piotr Lisocki, wiceprezes WOPR Płock.

Nominacje w kategorii „W Regionie” (bramka 73601, prefiks WRG)

1. Wybudowanie nowego budynku przedszkola samorządowego. Inwestycja – w całości sfinansowana ze środków gminy – pochłonęła ponad 3 mln zł. Józef Jerzy Rozkosz, wójt gminy Bielsk.
2. Jubileusz 70-lecia powstania Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu. To jedna z najstarszych placówek oświatowych w mieście, która bardzo dynamicznie się rozwija. Piotr Tyndorf, dyrektor ZS nr 1.
3. Wznowienie działalności muzeum im. Stanisława Murzynowskiego w Murzynowie. Placówka znów działa po siedmiu latach przerwy. Andrzej Dwojnych, wójt gminy Brudzeń Duży.
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie pierwszą w Polsce publiczną szkołą ponadgimnazjalną dla młodzieży, w której funkcjonuje projekt eTornister. Andrzej Samoraj, burmistrz miasta i gminy Drobin, Marzena Wasielewska-Łopata, dyrektor ZSP.
5. Budowa ponad 6-kilometrowego odcinka drogi powiatowej relacji Bodzanów – Kępa Polska. Inwestycja finansowana była w partnerstwie powiatu płockiego i gminy Bodzanów. Mariusz Bieniek, starosta płocki, Jerzy Staniszewski, wójt gminy Bodzanów.
6. Oddanie do użytku Orlika lekkoatletycznego w Słupnie. Obiekt jest bezpłatnie dostępny dla mieszkańców gminy. Marcin Zawadka, wójt gminy Słupno.
7. Rozpoczęcie budowy bloku socjalnego w Gostyninie. Około 60 rodzin zamieszka w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Targowej. Nominowany – burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski.
8. 35-lecie Koncertów Chopinowskich w Sannikach i działalności sannickiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Nominowani: dyrektor Monika Patrowicz oraz przewodnicząca Koła TiFC Aleksandra Głowacka.
9. Grabina znowu bezpieczna. W lipcu i sierpniu 2016 r. ożyła plaża popularnie nazywana „Patelnią” w Grabnie k. Płocka. Stało się to dzięki projektowi „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” zrealizowanemu we współpracy z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Płocka. Nominowani: Dział Marketingu PKN Orlen i Cezary Obczyński, prezes WOPR Płock.
10. Urządzenie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie. Kolorowy plac służy również do beztroskiego przeżywania dzieciństwa najmłodszym mieszkańcom nowo powstałego osiedla mieszkalnego, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie przedszkola jak i całego naszego miasta. Nominowany: Krzysztof Jadczak, burmistrz Gąbina.

Jak głosować na swojego wybrańca? Pierwszym sposobem jest SMS. Jeśli chcesz oddać głos za pomocą SMS-a (jednocześnie wziąć udział w batalii o nagrody dla najaktywniejszych), wyślij SMS o treści PREFIKS.NUMER WYDARZENIA pod nr 73601 (koszt SMS-a: 3,69 zł brutto). Każda kategoria ma swój prefiks, który podaliśmy przy kolejnych nominacjach. Jednak przypomnijmy – „Inicjatywy Gospodarcze i Społeczne” – GOS, „Kultura” – KUL, „Sport i Turystyka” – SPR, „W Regionie” – WRG. Oto przykład prawidłowego SMS-a, wysłanego przez Czytelnika pod numer 73601, który w kategorii „Kultura” głosuje np. na wydarzenie o numerze X. Treść SMS powinna być: KUL.X. Kolejnym sposobem na oddanie głosu są kupony, które drukowane są w Tygodniku Płockim. Kupony można nadsyłać listownie, bądź używać w tym celu kart pocztowych (kupon można nakleić na kartę). Na kopercie bądź karcie nie zapomnijcie dopisać: „Z Tumskiego Wzgórza” i wysłać pocztą na adres Tygodnika Płockiego: Stary Rynek 27, 09-400 Płock. Kupony można też dostarczyć osobiście do siedziby redakcji.

Czemu warto głosować? Ci, którzy brali już udział w głosowaniu w latach ubiegłych na swoich plebiscytowych faworytów, wiedzą, że warto wycinać i wysyłać kupony, a także wysyłać SMS-y. W siedzibie organizatora – Tygodnika Płockiego – czeka na głosujących mnóstwo nagród. – W tym roku będą one nie mniejsze niż w roku ubiegłym. Nagrody główne są tym razem aż 3, przypadną zatem 3 osobom! Są to karty paliwowe do zrealizowania na stacjach PKN Orlen, każda o wartości 700 zł. Poza nagrodą główną warto zwrócić także uwagę na inne nasze prezenty! Między innymi bony podarunkowe do sklepu Salon Bielizny „Uciecha” na ulicy Królewieckiej i sprzęt RTV – AGD. Dochodzą do tego bardzo atrakcyjne (proszę wierzyć!) upominki od sierpeckiego Browaru. Nagród zatem mamy w sumie kilkadziesiąt – czytamy na stronie Tygodnika.

Uwaga! Bardzo ważne jest podawanie na kuponach swojego numeru telefonu. Dzięki temu uczestnik naszej zabawy, który jednocześnie wysyła także SMS-y, może sumować swoje głosy i zwiększać szanse na wygraną – podkreślają organizatorzy Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór jest bardzo trudny, jednak…pewnie już wiecie na kogo oddać swój cenny głos. My już mamy swoich faworytów 😉  

Źródło: Tygodnik Płocki.

Fot. Dariusz Ossowski – Archiwum Tygodnika Płockiego.