Laur zwycięstwa dla młodej płocczanki

image_pdfimage_print

Martyna Lewandowska- zawodniczka Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm. W zawodach startowało 15 zawodniczek najlepszych w tej kategorii wiekowej w kraju.

Martyna zaczęła zawody od wysokości 160 cm pokonując ją w pierwszej próbie. Następne wysokości to 164 cm, 167 cm oraz 170 cm zaliczyła w pierwszej próbie. Jako jedyna ze wszystkich zawodniczek  zaliczyła wysokość 170 cm. Mistrzostwa Polski były jej pierwszymi zawodami w tym sezonie ponieważ  wcześniej nie mogła wystartować z powodu kontuzji pleców.

Martyna  już trzeci raz pod rząd  zdobywa Mistrzostwo Polski. Obecnie przygotowuje się do najważniejszej imprezy sezonu są to Mistrzostwa Świata Juniorek  Młodszych, które odbędą się w lipcu 2017 roku w Nairobi.

Martyna Lewandowska trenuje skok wzwyż od 4 lat u trenera Mirosława Nisztora. Jest uczennicą I klasy  V Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Dzięki bardzo dobrej współpracy  trenera z nauczycielami  w Zespole Szkół Centrum Edukacji  w Płocku ma możliwość  wyjazdów na obozy  Kadry Narodowej w czasie roku szkolnego. Trenuje 5 razy w tygodniu po 2 godziny.

Gratulujemy  🙂 

 

 

Info i fot. UMP.