Szczypiorniści krok bliżej TOP 16 Ligi Mistrzów!

W najważniejszym meczu trwającego sezonu szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali Bjerringbro-Silkeborg 28-25 (13-15).

Rewanżowe spotkanie z mistrzem Danii podopieczni Piotra Przybeckiego rozpoczęli od szybkiego objęcia prowadzenia. 5-2, 6-3 to rezultaty, które na tablicy wyników widniały do dziesiątej minuty sobotniego pojedynku. Następnie przyjezdni rzucili cztery bramki z rzędu i w 13. minucie to oni mieli przewagę (6-7). Przewagę, która utrzymywała się już do końca pierwszej połowy. Do 22. minuty różnica wynosiła jeszcze jedno trafienie (9-10), ale po upływie pięciu minut już trzy (10-13). Do przerwy stanęło jednak na dwóch (13-15), co oznaczało, że gospodarze wciąż byli w grze.

Osiem minut po wznowieniu gry Orlen Wisła Płock po bramce Dmitrija Żytnikowa doprowadziła do wyrównania (17-17), a po chwili Gilberto Duarte rzucił na 18-17 dla gospodarzy. Od tej pory to wicemistrzowie Polski byli bliżej zwycięstwa. Na kwadrans przed końcem było już nawet 23-20, ale Duńczycy w pięć minut zniwelowali stratę (23-23). Ostatnie minuty należały jednak do Nafciarzy, którzy w drugiej części gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (28-25). Oprócz skutecznych Żytnikowa (6/6) i Duarte (7/7), duży udział w wygranej gospodarzy miał także dobrze spisujący się w płockiej bramce Marcin Wichary, który swoją postawą zasłużył na wielkie słowa uznania.

O punkty w trzech pozostałych spotkaniach będzie płocczanom niezmiernie trudno. Wyjazdowe starcia z Telekom Veszprém i FC Barcelona Lassa oraz z Paris Saint-Germain Handball w Orlen Arenie będą najtrudniejszymi z możliwych. Duńczyków także czekają trudne przeprawy poza domem z THW Kiel oraz SG Flensburg-Handewitt, ale już w ostatniej grupowej kolejce z Kadetten Schaffhausen to Bjerringbro-Silkeborg będzie faworytem. Gracze Przybeckiego do 14. serii gier nie muszą jednak mocno drżeć o awans do fazy TOP 16, w której nieprzerwanie meldują się od sezonu 2013/14.

Orlen Wisła Płock – Bjerringbro-Silkeborg 28-25 (13-15)

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Daszek 3, Duarte 7, Maciej Gębala, Tomasz Gębala 2, Ghionea 1, Ivić 5, Kwiatkowski, Mihić, Pusica, Racotea, Rocha 2, Tarabochia 1, Wiśniewski 1, Żytnikow 6.

Bjerringbro-Silkeborg: Frandsen, Rasmussen – Espersen 2, Hansen 2, Hundstrup 2, Jensen, Kier, Klitgaard 2, Knudsen 5, Lassen, Markussen 3, Nielsen 4, Olsen, Orsted 2, Skube 3, Thomsen.

Wykluczenia: Duarte, Ivić, Maciej Gębala, Mihić – Hundstrup, Jensen.
Czerwona i niebieska kartka: Ivić – 45. minuta.