Druga przegrana na Cyprze

Przedłużenie kontraktu z Piotrem Wlazło nie było jedyną wiadomością, która w poniedziałek, 30 stycznia, “spadła” na płockich kibiców. Nafciarze cały czas przygotowują się przecież do inauguracji rundy wiosennej i w swoim drugim meczu kontrolnym na Cyprze ponieśli drugą porażkę. Tym razem podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali z czeskim FK Teplice 0-1 (0-1).

Do przerwy to Czesi mieli przewagę i stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. Wiślaków długo ratował Mateusz Kryczka, a w niektórych sytuacjach pomagało szczęście. W 38. minucie gracze 6. drużyny czeskiej ekstraklasy w końcu znaleźli jednak sposób na pokonanie byłego bramkarza Dolcanu Ząbki i po rzucie rożnym piłkę do bramki wepchnął bośniacki pomocnik Admir Ljevakovič. Po 45. minutach to zawodnicy z za naszej południowej granicy byli więc bliżej zwycięstwa.

Od początku drugiej połowy sztab szkoleniowy Wisły Płock postanowił przeprowadzić cztery zmiany. Boisko opuścili: Cezary Stefańczyk, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski i Mateusz Piątkowski, a ich miejsca zajęli Patryk Stępiński, Siergiej Kriwiec, Arkadiusz Reca oraz Emil Drozdowicz. Kwadrans później na placu gry pojawili się jeszcze Damian Byrtek, Bartłomiej Sielewski oraz pierwszy raz tej zimy Jose Kante, którzy zastąpili Przemysława Szymińskiego, Bartłomieja Sielewskiego, a także Dimitara Ilieva. Roszady spowodowały, że płocczanie grali lepiej niż w pierwszej połowie.

W żaden sposób nie udało się tego jednak udokumentować i po raz drugi w odstępie czterech dni Nafciarze przegrywają na Cyprze z zagranicznym rywalem różnicą jednej bramki. Kolejną szansę do wygrania pierwszego meczu na drugim obozie przygotowawczym i zdobycia na nim pierwszej bramki – beniaminek Lotto Ekstraklasy będzie miał w piątek, 3 lutego, gdy zmierzy się z ukraińską Zirką Kropywnyćkyj.

Wisła Płock – FK Teplice 0-1 (0-1)
Admir Ljevakovič 35

Wisła Płock: 1. Mateusz Kryczka – 20. Cezary Stefańczyk (46, 95. Patryk Stępiński), 25. Przemysław Szymiński (61, 17. Damian Byrtek), 5. Bartłomiej Sielewski (61, 24. Tomislav Božić), 2. Kamil Sylwestrzak – 7. Damian Piotrowski (46, 9. Arkadiusz Reca), 21. Maksymilian Rogalski (46, 30. Siergiej Kriwiec), 18. Piotr Wlazło, 41. Dimitar Iliev (61, 29. José Kanté), 10. Giorgi Merebaszwili – 27. Mateusz Piątkowski (46, 19. Emil Drozdowicz).

FK Teplice: 30. Tomáš Grigar (46, Jan Plachý) – 33. Marek Strada (46, Tomas Vondrášek), 5. Admir Ljevaković, 6. Aleksandar Šušnjar, 24. Jan Krob (46, Alois Hyčka) – 7. Martin Fillo, 8. Štěpán Vachoušek, 19. Daniel Soungole, 13. Jakub Hora (46, Vojtěch Gebert), 10. Nivaldo – 11. Marek Červenka (75, Vojtech Šilhan).

Żółta kartka: Strada.

Źródło: Wisła Płock / FK Teplice