Podczas sylwestrowego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, natomiast 16 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 31 nietrzeźwych kierujących. Mundurowi odnotowali jedno zdarzenie z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami.
Dla wielu z nas czas Sylwestra to czas zabawy i relaksu, natomiast dla policjantów jest to czas intensywnej pracy. Tak jak i w latach ubiegłych w sylwestrowy weekend na Mazowszu o bezpieczeństwo mieszkańców dbała większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy. Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego województwa i w miejscach gdzie w plenerze mieszkańcy Mazowsza wspólnie witali Nowy Rok.
Miniony weekend sylwestrowy można uznać za bezpieczny. Funkcjonariusze odnotowali tylko jedno zdarzenie z nieostrożnym obchodzeniem się z petardami. Młody mężczyzna w Warce najprawdopodobniej podczas odpalania petardy został poparzony. Wszystko wskazuje na to, że będzie konieczność amputacji dłoni.
W ciągu sylwestrowego weekendu na mazowieckich drogach doszło do 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby. We wszystkich wypadkach 16 osób zostało rannych.
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w noc sylwestrową w Szydłowcu. 19-letni kierujący śmiertelnie potracił 52-letniego pieszego. Do drugiego wypadku doszło w Płońsku, gdzie 71-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący zginął na miejscu.
Podczas sylwestrowych dni nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących. Mazowieccy policjanci zatrzymali aż 31 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu – ryzykując nie tylko swoje życie – ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. – Pamiętajmy o odpowiedzialności karnej, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat – przestrzegają mundurowi z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu.
Pamiętajcie, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają w takich przypadkach członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie – którzy widząc tego typu sytuację – powinni ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do samochodu, aby uniemożliwić jazdę by nie doszło do tragedii.