Sylwestrzak kończy rok z przytupem!

image_pdfimage_print

Najpierw zmagał się z urazem, a później długo nie mógł przebić się do wyjściowej jedenastki. Z czasem dopiął jednak swego, ale… Wisła Płock przestała wygrywać. Na chwilę wypadł więc z podstawy, lecz po dającej remis bramce z Legią Warszawa, gdy wszedł na plac gry jako rezerwowy, wrócił do składu. I swój najlepszy mecz w rundzie zanotował na boisku mistrza jesieni Jagiellonii Białystok, gdzie do dobrej gry w defensywie dołożył kolejnego gola – tym razem – dającego Nafciarzom trzy punkty. To nie mogło przejść niezauważone i oto jest. Kamil Sylwestrzak w każdej z jedenastek 20. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Uzasadnienia wyboru Sylwestrzaka do czterech z sześciu zestawień ostatniej jesiennej serii gier:

– Strzelić urokliwego gola na wagę trzech punktów to jest sztuka. A zrobić to jeszcze na terenie liderującej Jagiellonii Białystok? No, takie wydarzenie urasta do rangi jednego z najważniejszych w kolejce! Słowa uznania dla obrońcy beniaminka Ekstraklasy.

– Zwycięstwo beniaminka na terenie lidera to rzadkie zjawisko, ale Wiśle udało się dokonać tej sztuki. Nafciarze pokonali Jagiellonię 2:1 po pięknym golu strzelonym przez Sylwestrzaka w doliczonym czasie gry. Efektowna bramka była ukoronowaniem bardzo dobrego występu byłego kapitana Korony Kielce.

– Dobra robota w defensywie, no i przede wszystkim piękny gol w końcówce, który zapewnił zwycięstwo beniaminkowi. Sylwestrzak przez większość rundy jesiennej miał pod górkę, finisz jednak mu to rekompensuje.

– Letni nabytek Wisły Płock w początkowej fazie sezonu miał spore problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie beniaminka LOTTO Ekstraklasy. Z czasem jednak były zawodnik Korony Kielce dostawał coraz więcej szans od trenera Marcina Kaczmarka i trzeba przyznać, że większość z nich wykorzystał. Nie inaczej było w ostatnim meczu przeciwko Jagiellonii Białystok, w którym popularny „Małpa” nie tylko solidnie spisywał się w defensywie, ale i w ofensywie pokazał się z najlepszej możliwej strony, zdobywając gola na wagę zwycięstwa na terenie aktualnego lidera polskiej ligi.

Grafiki z wszystkimi jedenastkami znajdziecie TUTAJ.

Fot. Z perspektywy kominów