Wypadek w centrum Płocka [FOTO]

image_pdfimage_print

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś, 18 grudnia, na skrzyżowaniu ulic Kolegialnej z Misjonarską.

– Zderzył się autobus komunikacji miejskiej z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Jest nią kierowca samochodu osobowego, którego karetka pogotowia zabrała do szpitala. Autobusem podróżowało pięć osób plus kierowca – informuje nas Edward Mysera rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. -Ponieważ wypadek wyglądał groźnie, zadysponowano aż cztery wozy PSP na miejsce zdarzenia – dodawał. Ruch na ulicy Kolegialnej odbywa się wahadłowo.

– Wstępnie wiadomo tyle, że kierowca samochodu osobowego wyjeżdżając z ulicy Misjonarskiej, wymusił pierwszeństwo przejazdu – relacjonował z kolei Krzysztof Piasek z płockiej Policji.

Warto dodać, że od 22 listopada na tych dwóch ulicach czyli na ulicy Kolegialnej oraz Misjonarskiej zaczęły obowiązywać nowe zasady ruchu drogowego. Zamontowano na nich także tzw. poduszki berlińskie” – progi wyspowe oraz “kocie oczka”- punktowe, odblaskowe znaczniki, wprowadzono też ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Należy zadać pytanie – czyżby to wszystko poszło na marne?

Przypomnijmy. Nowe oznakowanie miało ułatwić poruszanie się po skrzyżowaniach oraz zapobiegać niebezpiecznym manewrom kierujących. W październiku br. wykonano nowe oznakowania poziome, przez co na poszczególnych pasach jezdni w ulicach Sienkiewicza i Kolegialnej pojawiły się specjalne linie separacji ruchu oraz oznakowanie kierunkowe.

 

 

Fot. Dziennik Płocki