Szczypiorniści gromią w ostatnim meczu w tym roku

W przedostatnim meczu 15. serii gier PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock po jednostronnym widowisku wygrała na wyjeździe z PGE Stalą Mielec i tym samym zakończyła zmagania w 2016 roku 14 ligowym zwycięstwem.

Dwie skuteczne interwencje wypożyczonego z Orlen Wisły II Płock do PGE Stali Mielec Tomasza Wiśniewskiego, otwarcie wyniku przez Oleksandra Kyrylenkę, a później gospodarze wyglądali już tylko gorzej. Nafciarze z kolei po średnim początku szybko się ocknęli i już w 8. minucie wygrywali 6:1. Płocczanie w głównej mierze zawdzięczali to dobrej grze w obronie i szybkim atakom. Dodatkowo, w bramce gości dobre zawody rozgrywał Adam Morawski stanowiący dla Stali trudną przeszkodę. Gospodarze dochodzili do sytuacji rzutowych, ale Loczek co i rusz studził ich zapędy. Przewaga wicemistrzów Polski rosła więc z minuty na minutę. W 20. minucie po bramce z kontrataku… Zbigniewa Kwiatkowskiego było 12:5, a po kolejnych pięciu minutach i golu Valentina Ghionei 15:6. Następnie Wiśniewski jeszcze trzy raz z rzędu wyjmował piłkę z siatki (18:6), ale w końcówce… sam dwukrotnie trafił do siatki Wiślaków i do przerwy – wspólnie z Michałem Krygowskim – był najlepszym strzelcem swojej drużyny.

Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do 39. minuty. Wówczas swoją trzecią bramkę rzucił Kyrylenko, a momentalnie odpowiedział na to Miljan Pusica (23:12). Drużyna z Podkarpacia w dalszej fazie niedzielnego spotkania wciąż nie potrafiła w żaden sposób zmniejszyć różnicy bramkowej, przez co na kwadrans przed końcem – po akcji świetnie dysponowanych prawoskrzydłowych Michała Daszka i Valentina Ghionei – wciąż przegrywała jedenastoma bramkami (26:15). Ostatnie minuty już nic w tej kwestii nie zmieniły, a co więcej gracze Orlen Wisły Płock powiększeniem wyniku tylko przypieczętowali ostatni triumf w tym roku.

PGE Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 20:34 (8:18)

PGE Stal Mielec: Tomasz Wiśniewski 2, Lipka – Wilk 3, Janyst, Rusin, Basiak, Chodara 1, Krępa 2, Kubisztal, Wypych 3, Kłoda 1, Kyrylenko 3, Dementev 2, Kawka, Krygowski 2, Krupa 1.

Orlen Wisła Płock: Morawski – Daszek 9, Ghionea 6, Mihić 5, Adam Wiśniewski, Duarte 1, Tomasz Gębala 3, Pušica 4, Tarabochia, Toledo, Żytnikow, Maciej Gębala 2, Kwiatkowski 2, Rocha 1, Piechowski 1.

Upomnienia (żółte kartki): Kyrylenko, Kubisztal, Kłoda – Toledo, Kwiatkowski, Żytnikow.
Wykluczenia (2 minuty): Krępa (x2), Kyrylenko, Dementev.