Kielczanki za mocne dla Jutrzenki

W swoim szóstym ligowym spotkaniu MMKS Jutrzenka Płock rzuciła najwięcej bramek w tym sezonie, ale nawet to nie wystarczyło do pokonania lidera – Korony Handball Kielce.

Pierwsza połowa była wręcz popisem skuteczności ofensyw obu drużyn. Bramkarki z kolei nie odbijały praktycznie nic. Gospodarze prowadzili od pierwszych minut, a ich przewaga długo wynosiła jedną-dwie bramki. W 14. minucie po udanej próbie Pauliny Dąbrowskiej był nawet remis (11-11), ale po czterech kolejnych minutach kielczanki wygrywały już 16-11. Jutrzenka starała się odrabiać straty, a do przerwy było ją stać na rzucenia aż 19 bramek. Kielczanki zdobyły ich jednak jeszcze o cztery więcej (23-19).

Druga część meczu pod tym względem była już spokojniejsza. Skutecznych rzutów było znacznie mniej, ale Koronie i tak udało się powiększyć przewagę. Do 55. minuty było 34-30, ale skończyło się 38-31. Wynik okazał się więc być bardzo wysoki. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze rzucili u siebie sporo bramek, choć przy okazji… najwięcej ich stracili. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego i Marcina Krysiaka mimo, że dały sobie wbić aż 38 bramek, to postawiły się zdecydowanemu faworytowi, co akurat przed meczem z sąsiadem z tabeli – SPR Sośnicą Gliwice może napawać optymizmem.

Nie mamy się czego wstydzić, dałyśmy z siebie wszystko i z chłodną głową możemy się przygotowywać do kolejnego spotkania z Sośnicą Gliwice. Ten mecze będzie dla nas teraz najważniejszy. Mamy rachunki do wyrównania z drużyną z Gliwic i w tym meczu liczy się tylko zwycięstwo. Sportowy weekend w Płocku każda lokalna drużyna musi zakończyć sukcesem, tego życzę nam wszystkim – powiedziała rozgrywająca Jutrzenki Aleksandra Rędzińska.

Rewanż za baraż o awans do pierwszej ligi rozegrany zostanie w sobotę, 26 listopada, o godzinie 16.00, w hali Szkoły Podstawowej Nr 16 w Płocku, przy ul.Piasta Kołodzieja 7.

Korona Handball Kielce – MMKS Jutrzenka Płock 38:31 (23:19)

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań, Brudzyńska – Dąbrowska 3, Stasiak 4, Rędzińska 4, Homonicka 9, Bałdyga 2, Pawłowska, Warda 5, Radzikowska 4, Żuchewicz, Maruszewska.