Nauczyciel z Jagiellonki zasłabł po płockim biegu

image_pdfimage_print

Podczas biegu pn. “Biegnij z biało – czerwoną”, który odbywa się w naszym mieście tradycyjnie z okazji 11 Listopada doszło do zasłabnięcia nauczyciela z płockiej Jagiellonki. Bieg odbywał się w czwartek, 10 listopada.

– Staliśmy na mecie, kiedy nauczyciel dobiegł do nas – ukończył już bieg. Stał za linią mety i czekał na swoich uczniów, którzy również brali udział w wydarzeniu z okazji 11 Listopada. W pewnym momencie mężczyzna zrobił się bardzo blady. Widzieliśmy to i staraliśmy się pomóc. Mężczyzna dosłownie po naszych rękach osunął się na ziemię i zemdlał – relacjonował zdarzenie nasz czytelnik.

Koledzy nauczyciela od razu podjęli akcję reanimacyjną. Następnie przyjechała karetka, która zabezpieczała bieg i ratownicy od razu starali się pomóc. Potem przyjechało pogotowie i zabrało nauczyciela do szpitala na Winiarach.

– Bieg przebiegał spokojnie, nie było gorąco, nie mam pojęcia co się mogło wydarzyć – opowiadał nam przejęty rozmówca – świadek wydarzenia.

Bieg odbywał się na trasie: pl. Obrońców Warszawy – ul. Kolegialna – ul.Gradowskiego – ul.Warszawska – ul. Kościuszki oraz pl. Obrońców Warszawy. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, kategoria open dla kobiet i mężczyzn a także osoby niepełnosprawne.

 

Fot. Czytelnik.