Derby Płocka dla Jutrzenki

Drugie w sezonie 2016/2017, ale pierwsze w rozgrywkach ligowych, derby Płocka szczypiornistek tym razem padły łupem Jutrzenki, która pokazała niesamowity charakter.

Zaległy mecz 5. kolejki pomiędzy SMS ZPRP Płock, a MMKS Jutrzenką Płock rozpoczął się kilka minut po godzinie 19.00 i już po dziesięciu minutach było wiadomo, że dla podopiecznych duetu Jarosław Krzemiński i Marcin Krysiak nie będzie to łatwe spotkanie. Goście przegrywali wówczas aż 2:8, a trenerzy zdecydowali się wziąć czas. Krótka przerwa podziałała na ich zawodniczki motywująco i w kolejnych minutach Jutrzenka zaczęła nie tylko lepiej bronić, ale też celniej rzucać. W pięć minut “przyjazdne” odrobiły trzy bramki (8:5) i później właśnie taką (3-4-bramkową) stratę przez dłuższy czas starały się zniwelować. Trochę im z tym zeszło, ale w końcu w 24. minucie – po dwóch bramkach z rzędu Emilii Bałdygi – zrobiło się 11:10, także dzięki dobrej postawie w bramce Justyny Brudzyńskiej. Do przerwy płocczanki z Jutrzenki cały czas trzymały kontakt (13:12), a już pięć minut po wznowieniu gry Dagmara Radzikowska, zdobywając pierwszą bramkę w tej części gry, doprowadziła do remisu (13;13).

W 41. minucie goście mieli szansę na objęcie pierwszego w tym spotkaniu prowadzenia i… tak też się stało, ponieważ Katarzyna Homonicka pewnie wyegzekwowała rzut karny (16:15). Bliżej zwycięstwa była więc Jutrzenka, a początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Na kwadrans przed końcem gospodarze – dzięki trafieniom Żanety Senderkiewicz i Katarzyny Cygan – odwrócili sytuację (19:17), choć tylko na pięć minut. Dwa skuteczne rzuty z karnych Homonickiej oraz udana próba Bałdygi ponownie dały przewagę rywalkom (20:19). W ostatniej fazie środowego pojedynku to Jutrzenka była o krok przed drużyną SMS i ostatecznie ograła przeciwniczki 23:22, a bramkę na wagę dwóch punktów zdobyła Aleksandra Stasiak.

SMS ZPRP Płock – MMKS Jutrzenka Płock 22:23 (13:12)

SMS ZPRP Płock: Zima, Pająk – Maciejewska 1, Gajewska 1, Urbańska 2, Senderkiewicz 3, Świerżewska 3, Knop, Klaudia Cygan 5, Katarzyna Cygan 2, Lipok 5, Szczechowicz, Sobecka, Rorat, Szołtysek, Grabińska.

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań, Brudzyńska, Prus – Żuchewicz, Kalińska, Dąbrowska 2, Muras, Stasiak 2, Rędzińska 1, Homonicka 6, Bałdyga 5, Zaremba, Pawłowska, Maruszewska 1, Warda 2, Radzikowska 4.