Jutrzenka wciąż bez wygranej

Czwarta kolejka I ligi piłki ręcznej kobiet w Płocku była starciem MMKS Jutrzenki z AZS AWF Warszawa. Z tego pojedynku zwycięsko wyszły niepokonane w tym sezonie zawodniczki ze stolicy, które skutecznie “wypunktowały” beniaminka z Płocka.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęły szczypiornistki Jutrzenki, które stroną przeważającą były jednak tylko do dziesiątej minuty i stanu 5:3. Później płocczanki przeżywały naprawdę trudne chwile. Zawodniczy ze stolicy szybko odrobiły stratę, po czym dorzuciły jeszcze dwie bramki i w 14. minucie prowadziły 7:5. W kolejnych minutach gra podopiecznych duetu Jarosław Krzemiński – Marcin Krysiak nie uległa poprawie, a najmocniej szwankowała skuteczność w ataku. Te pomyłki były bardzo kosztowne i spowodowały, że w 23. minucie warszawianki powiększyły przewagę do pięciu trafień (12:7). W końcówce pierwszej połowy Jutrzence udało się na szczęście rzucić jeszcze dwa gole, co pozwoliło nieznacznie zbliżyć się do drużyny gości (10:13).

Szybko po przerwie, bo już w 34. minucie, płocki zespół złapał kontakt (13:14). Dwie minuty później szczypiornistki ze stolicy odskoczyły na trzy oczka (17:14), by po kilku chwilach ponownie pozwolić gospodarzom być o krok za nimi (17:16). Przyjezdne “w momencie” odbudowały jednak przewagę (20:16), którą próbowały utrzymywać w kolejnych minutach, a gdy nadarzy się okazja rzucać kolejne bramki. I tak się właśnie stało. Nienajlepsza postawa płocczanek w ataku znów dała o sobie znać, co – w 49. minucie pomogło AZS AWF Warszawa wyjść na aż siedmiobramkowe prowadzenie (25:18). Ostatnie minuty niewiele już zmieniły i to ekipa z Warszawy zanotowała trzecie ligowe zwycięstwo, kosztem Jutrzenki, która z kolei poniosła trzecią z rzędu porażkę.

MMKS Jutrzenka Płock – AZS AWF Warszawa 23:29 (10:13)

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań, Prus – Pawłowska 4, Stasiak, Homonicka 5, Dąbrowska 3, Warda 5, Rędzińska 1, Maruszewska 3, Zaremba 1, Bałdyga 1.