Rok temu z Bytovią, teraz ze Stalą Mielec. Wisła szybko odpada z PP

Po jedenastu minutach meczu pierwszej rundy Pucharu Polski (lub jak kto woli meczu 1/32 finału) pomiędzy Stalą Mielec, a Wisłą Płock, wydawało się, że już jest po wszystkim, można się rozejść. Nafciarze dzięki bramkom Emila Drozdowicza i Damiana Piotrowskiego szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które jednak po kwadransie było tylko wspomnieniem.

Do 17. minuty nic nie zapowiadało tragedii. Wiślacy dzięki dwóm asystom debiutującego w trzeciej, czarnej koszulce Wisły Płock – Siergieja Kriwca i bramkom Drozdowicza oraz Piotrowskiego wygrywali 2-0. Wówczas do akcji wkroczyli jednak gospodarze. Najpierw podanie od Sebastiana Szczepańskiego wykorzystał Szymon Sobczak, a dziesięć minut później Bartosz Kaniecki sfaulował w polu karnym Sebastiana Łętochę i po chwili Krystian Getinger wyrównał z rzutu karnego. Do przerwy było więc 2-2.

Dziesięć minut po wznowieniu gry podopieczni Janusza Białka nadal byli w natarciu. Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego wykończył Łętocha i to mielczanie byli bliżej zwycięstwa. Nafciarzy w grze starał się utrzymać Kriwiec, który zaskoczył Tomasza Liberę bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Ostatni głos należał jednak do zawodników Stali, a konkretnie strzelca pierwszej bramki Sobczaka, który w czwartej minucie doliczonego czasu gry, najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamierzaniu i zdobył gola na wagę awansu do kolejnej rundy.

Stal Mielec – Wisła Płock 4-3 (2-2)
Szymon Sobczak 17, 90+4, Krystian Getinger 27 – karny, Sebastian Łętocha 54 – Emil Drozdowicz 6, Damian Piotrowski 11, Siergiej Kriwiec 81

Stal Mielec: 12. Tomasz Libera – 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 11. Michał Bierzało, 23. Krystian Getinger – 13. Przemysław Lech (53, 6. Piotr Marciniec), 8. Jakub Żubrowski – 7. Szymon Sobczak, 10. Sebastian Szczepański (71, 21. Kamil Radulj), 9. Mateusz Cholewiak (46, 15. Tomasz Prejs) – 20. Sebastian Łętocha.

Wisła Płock: 26. Bartosz Kaniecki – 23. Piotr Mroziński, 5. Bartłomiej Sielewski, 24. Tomislav Bozić, 2. Kamil Sylwestrzak – 30. Siergiej Kriwiec, 18. Piotr Wlazło – 7. Damian Piotrowski (46, 96. Jakub Łukowski), 10. Giorgi Merebashvili, 22. Dominik Kun – 19. Emil Drozdowicz (69. 11. Mikołaj Lebedyński).

Żółte kartki: Sobczak, Lech.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Źródło: Wisła Płock