Reprezentant Białorusi transferem last minute

image_pdfimage_print

Miało nie być rewolucji, ale niewielka chyba już jest. Białorusin Sergey Krivets został dzisiaj dziewiątym i prawdopodobnie ostatnim, nowym zawodnikiem Wisły Płock, sprowadzonym do klubu w czasie letniego okna transferowego. Białorusin trafił do drużyny Nafciarzy na zasadzie wolnego transferu i podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o następny sezon.

30-letni Krivets to niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik. Sześć mistrzostw, dwa puchary i jeden superpuchar Białorusi to jego dorobek z BATE Borysów, w którym występował w latach 2006-2009 i 2014-2014. Oprócz tego ofensywny pomocnik ma na swoim koncie mistrzostwo Polski z Lechem Poznań (2010-2012), superpuchar Chin z Jiangsu Suning (2012-2013) oraz ostatnio także awans do francuskiej Ligue 1 (po wcześniejszym spadku). To jednak nie wszystko. Krivets grał także w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Lidze Europy, jak również w reprezentacji swojego kraju, w której dotychczas wystąpił 35 razy.

Ostatnie dwa sezony Białorusin spędził w francuskim FC Metz. Najpierw grał w najwyższej klasie rozgrywkowej, a później – szczebel niżej w Ligue 2 – dostawał już mniej szans. Po minionym sezonie – zakończonym wspominanym awansem – na rok przed końcem kontraktu postanowiono z niego zrezygnować i dlatego też dzisiaj melduje się w Płocku.

Więcej informacji o najnowszym nabytku Nafciarzy (i nie tylko o tym) znajdziecie na blogu – Z perspektywy kominów.

Źródło i fot. Wisła Płock