Jutrzenka wygrywa w Gliwicach i jest blisko awansu do I ligi!

Może nie spora, ale jednak niespodzianka miała miejsce w pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi. Niepokonana w tym sezonie SPR Sośnica Gliwice musiała w końcu uznać wyższość przeciwniczek. Ich pogromczyniami okazały się szczypiornistki MMKS Jutrzenki Płock, które po wyrównanym meczu ograły gospodynie 24:23 (12:13), dzięki czemu są bliżej powrotu do I ligi!

W sobotnie spotkanie lepiej weszły podopieczne Jarosława Krzemińskiego, które szybko objęły prowadzenie, a po bramce Pauliny Salamandry – w 9. minucie – wygrywały już 5:2. Gospodynie nie dawały za wygraną i już po trzech minutach doprowadziły do remisu (5:5). Jutrzenka konsekwentnie grała jednak swoje i w 16. minucie ponownie osiągnęła dwubramkową przewagę (7:5), którą po raz drugi straciła po trzech minutach (7:7). Kolejne minuty to… kolejna ucieczka szczypiornistek z Płocka. W 21. minucie Aleksandra Stasiak i Dagmara Woźnica szybko odbudowały wynik (9:7). Od tego momentu aż do 27. minuty – i stanu 12:10 – to płocczanki były stroną przeważającą, ale na przerwę to gliwiczanki schodziły z wynikiem 13:12, ponieważ w końcówce trzy razy wykorzystały błędy przeciwniczek.

SPR Sośnica Gliwice drugą połowę rozpoczęła od skutecznego rzutu na 14:12, ale trzy udane próby Jutrzenki z rzędu doprowadziły do tego, że w 38. minucie to odrobinę bliżej zwycięstwa byli goście (15:14). W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gdy w 44. minucie triumfatorki grupy łódzkiej II ligi odskoczyły na dwa oczka (18:16)… to momentalnie tę przewagę stracił (18:18). Gra punkt za punkt toczyła się zresztą aż do 56. minuty. Wtedy Paulina Zaremba pokonała bramkarkę rywalek i zrobiło się 23:21. Minutę później bramkę z karnego rzuciła Raquel Suarez Ramos (24:22), przez co wygrana płocczanek wydawała się coraz bardziej realna. Po chwili stratę zmniejszyła najskuteczniejsza w drużynie gospodyń Aleksandra Abramowicz (24:23), która jednak na 30 sekund przed końcem przegrała pojedynek z Anetą Chodań, dzięki czemu to Jutrzenka – przed drugim meczem barażowym – jest w lepszej pozycji wyjściowej.

Rewanż zostanie rozegrany, w sobotę, 21 maja, o godzinie 14:30, w hali Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, przy ulicy Piasta Kołodzieja 7.

SPR Sośnica Gliwice – MMKS Jutrzenka Płock 23:24 (13:12)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Marta Pietrzak – Aleksandra Stasiak 6, Raquel Suarez Ramos 5, Paulina Zaremba 3, Katarzyna Homonicka 3, Aleksandra Pawłowska 2, Dagmara Woźnica 2, Marta Krysiak 2, Paulina Salamandra 1, Marlena Muras.