Nafciarze już w półfinale PGNiG Superligi

To była formalność. Po zwycięstwie 32:29 w pierwszym meczu w Zabrzu, Nafciarzom do rozegrania pozostał wtorkowy mecz rewanżowy. Zgodnie z przewidywaniami zakończył się on pewnym zwycięstwem gospodarzy 35:23 (18:11), którzy nie pozwolili Górnikowi na wiele.

Na początku wtorkowego spotkania zabrzanie – chwilowo – nawiązali walkę z wicemistrzami Polski. W 6. minucie Yuri Gromyko trafił na 3:2 dla Górnika, ale… było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gości w tym meczu. Później na parkiecie Orlen Areny zdecydowanie lepiej radzili sobie Nafciarze, którzy po trafieniu Angela Montoro w 7. minucie (4:3), kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili zbliżyć się rywalom na więcej niż dwa trafienia. Po upływie kwadransa było 9:7, ale pięć minut później, po bramce Jose Guilherme de Toledo, gospodarze wygrywali już 14:7 i praktycznie rozstrzygnęli losy tej rywalizacji. Kolejne minuty to spokojne utrzymywanie wypracowanej przewagi, choć w 28. minucie Bartłomiej Tomczak rzucił na 16:11, to na przerwę podopieczni Manolo Cadenasa schodzili z wynikiem 18:11.

Druga połowa – tak jak można było się spodziewać, zresztą nie tylko w tym spotkaniu – to pełna kontrola boiskowych wydarzeń i z czasem także stopniowe odjeżdżanie przeciwnikom. W 36. minucie gospodarze prowadzili 23:13, ale z czasem, nie przemęczając się zbytnio i tak powiększali prowadzenie. Na trzynaście minut przed końcem, z drugiej linii trafił Miljan Pusica (31:17),  a w ostatniej fazie meczu płocczanie trochę spuścili z tonu, ale ich ostateczne zwycięstwo i tak nie podlegało dyskusji (35:23).

W półfinale fazy play-off PGNiG Superligi, Orlen Wisła Płock zmierzy się ze zwycięzcą pary KS SPR Chrobry Głogów – KS Azoty-Puławy. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli puławianie, który na wyjeździe wygrali 32:27. Rewanż odbędzie się jutro, 23 kwietnia o godzinie 18.

Kolejny mecz Nafciarze rozegrają jednak już w sobotę – 26 marca – o godzinie 18, w Skopje. Ich rywalem w rewanżowym meczu fazy Last 16 EHF Velux Ligi Mistrzów będzie mistrz Macedonii Vardar Skopje.

Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze 35:23 (18:11)

Bramki dla Orlen Wisła Płock: Tiago Rocha 6, Angel Montoro 6, Valentin Ghionea 5, Dan-Emil Racotea 4, Dmitry Zhitnikov 4, Miljan Pusica 3, Michał Daszek 2, Adam Wiśniewski 2, Jose Guilherme de Toledo 2, Marko Tarabochia 1

Bramki dla Górnika Zabrze: Maciej Ścigaj 5, Alexandr Tatarintsev 5, Krzysztof Mogielnicki 4, Yuri Gromyko 3, Marek Daćko 2, Bartłomiej Tomczak 2, Andrzej Kryński 2.

Upomnienia: Kwiatkowski, Pusica, Montoro – Gromyko, Tatarincew, Adamuszek.
Wykluczenia: Kwiatkowski – 4 minuty, Toledo, Daszek, Tarabochia – po 2 minuty.