Galeria Wisła i Grupa Opeus, zwycięzcami prestiżowego konkursu [FOTO]

image_pdfimage_print

Galeria handlowa Wisła okazała się najlepszym Przedsiębiorcą Społecznie Zaangażowanym w 2015 roku, a Kreatorem Roku Grupa OPEUS. Uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom i wyróżnionym odbyła się w piątkowy wieczór, 18 marca w hotelu Herman. Mowa o konkursie pn. Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Płocka.

Wyboru zwycięzców dokonała kapituła, w której skład weszli: Aldona Cybulska – wiceprezes Banku Żywności w Płocku, a także przedstawicielka organizacji pozarządowych, Ewa Pietrzak – pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych, Krzysztof Izmajłowicz – prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego, Krzysztof Chojnacki – prezes zarządu “Społem” PSS “Zgoda”, Jerzy Janiak – kanclerz Loży Płockiej Business Centre Club, Cezary Supeł – przedstawiciel referatu polityki gospodarczej miasta, wiceprezydent Roman Siemiątkowski oraz radni miasta Płocka: Joanna Olejnik, Michał Sosnowski i Tomasz Kolczyński. Przewodniczącym kapituły był Jacek Terebus, wiceprezydent miasta ds. inwestycji i rozwoju.

– Wybór był bardzo trudny. W Płocku jest bardzo dużo firm, które angażują się w sprawy miasta, jednak brakuje organizacji, które zgłosiłyby te instytucje i ich działania. Miasto powinno się bardziej angażować w działania promujące konkurs. Super by było gdyby nominowanych firm było dużo więcej – tłumaczyła nam radna Joanna Olejnik.

Konkurs pn. Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Płocka zorganizowany był po raz pierwszy, ale jest to kontynuacja ogłaszanego w latach 2013 i 2014 konkursu pn. Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany.

Do pierwszej – trzeciej (?) edycji konkursu nominowane były: Galeria Wisła, którą zgłosiło Stowarzyszenie Razem dla Płocka – firma i Stowarzyszenie wspólnie zaangażowały w bardzo głośną akcję “Razem dla Piotrka”,  OPEUS Sp. z o.o., którą zgłosiła Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Dom Ubezpieczeniowy “SPECTRUM” zgłoszony przez Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,  Petro WodKan Sp z o.o., które zgłosiło Płockie Towarzystwo Wioślarskie, Piwpol Płock Sp. z o.o. zgłoszona przez Stowarzyszenie Marka Polka oraz Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., zgłoszone przez Płockie Stowarzyszenie Amazonki.

Cel konkursu jest jasny i prosty. – Chodzi o uhonorowanie przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie Płocka, którzy wnoszą znaczący wkład we wspieranie lokalnej społeczności, przyczyniają się do zwiększenia świadomości i wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu wśród przedsiębiorców oraz do unowocześniania i rozwoju lokalnej gospodarki, przez co budują jej pozytywny wizerunek – tłumaczył nam Hubert Woźniak z płockiego ratusza.

Warto dodać, że laureaci oraz nominowani w konkursie nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych. Nikt im też nie ułatwia prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast fakt otrzymania nominacji czy nagrody mogą wykorzystywać w swoich materiałach promocyjnych i reklamowych.

Przypomnijmy, w 2013 roku laureatem w konkursie „Przedsiębiorcy Społecznie Odpowiedzialnego” została najstarsza płocka firma i jedna z trzech najstarszych w kraju spółdzielni spożywców – ,,Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców ,,Zgoda”. Rok później wśród laureatów znaleźli się: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, Peklimar Sp. z o.o., Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., płocki sklep sieci Auchan Polska Sp. z o.o., Hotel Herman – Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne.

Zarówno zwycięzcom jak i nominowanym serdecznie gratulujemy.