Kolejne zmiany. Tym razem w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Płocku

image_pdfimage_print

Marlena Mazurska została powołana na stanowisku kierownika Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Zastąpiła na tym stanowisku Radosława Lewandowskiego.

Mazurska jest magistrem zarządzania publicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku retoryka i komunikacja społeczna w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze bankowym.

Do zadań kierownika delegatury należy weryfikowanie i opracowywanie informacji na potrzeby wojewody, koordynacja i nadzór działań podległej mu instytucji, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi, kościołami, związkami wyznaniowymi oraz miejscowymi jednostkami zespolonej administracji rządowej.

Nowa kierownik delegatury pochodzi z Nowego Troszyna, w 2014 roku startowała, jako kandydatka PiS w wyborach na burmistrza Gąbina. Zdobyła wtedy zaledwie 12 proc. głosów, a jej kontrkandydat, walczący o reelekcję Krzysztof Jadczak, zwyciężył już w pierwszej turze.

Fot. Urząd Wojewódzki – Z prawej Marlena Mazurska