Wiemy ile zarabiają płoccy szczypiorniści! Dużo? Mało? Komentujcie!

image_pdfimage_print

Jakiś czas temu na portalu www.gwizdek24.se.pl pojawiła się informacja o zarobkach najlepszych zawodników Vive Targów Kielce. Postanowiliśmy prześwietlić zarobki nafciarzy i… sami oceńcie, czy w porównaniu z mistrzami Polski to dużo czy mało.

Polub Dziennik Płocki – Jesteśmy również na Facebooku!

Według portalu www.gwizdek24.se.pl Krzysztof Lijewski, dostaje 30 tys. euro miesięcznie, z czego 66% pokrywa Rhein Neckar Löwen. Podobnie jest u Karola Bieleckiego – z 22 tys. euro, 15 tys. płacą Niemcy. Trzeci w klasyfikacji najlepiej zarabiających jest Uros Zorman, który dostaje 15 tys. euro. Jeden z najlepszych zawodników Vive Targów Ivan Cupić za swoją grę zgarnia 12 tys. euro miesięcznie.

Jak to się ma do Wisły? W Płocku największa pensja wynosi ok. 20 tys. euro. Taką kwotę zarabia Nikola Eklemović, jednak on jest poza zasięgiem innych piłkarzy w Płocku. Na drugim miejscu uplasował się Muhamed Toromanović, który dostaje ok. 11 tys. euro na miesiąc. Na najniższym stopniu podium znajduje się Michał Kubisztal. Oczywiście „Kubeł” zarabia w złotówkach, jednak na potrzeby artykułu przeliczyliśmy kwoty według aktualnego kursu, co daje nam niecałe 9 tys. euro miesięcznie.

Czy to duże czy małe pieniądze możecie ocenić sami. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem. Chcemy poznać waszą opinię.