Młodzi Nafciarze wygrywają półfinał mistrzostw Polski juniorów! [FOTO]

W dniach 4-6 marca 2016 roku SPR Wisła Płock była organizatorem drugiego, w przeciągu dwóch tygodni, turnieju kwalifikacyjnego w ramach mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Tym razem był to turniej półfinałowy, w którym gospodarze ponownie okazali się najlepsi.

W zwycięskiej kadrze Orlen Wisły Płock znaleźli się: Daniel Goliszewski, Krystian Wołowiec, Marcin Smolarek, Patryk Wypych, Patryk Graczyk, Tadeusz Janiszewski, Adrian Turkowski, Mikołaj Waluch, Michał Lemaniak, Tomasz Wiśniewski, Mateusz Morawski, Mariusz Smolarek, Aleksander Olkowski, Damian Woźniak, Szymon Rybicki, Konrad Brzeziński, Damian Kołowrocki.

Początek turnieju zwiastował powtórkę z turnieju 1/4 finału, czyli szybkie i przyjemne wygrane. Później jednak nie było tak łatwo, ponieważ poziom trudności – szczególnie w meczu z Ostrovią – poszedł zdecydowanie w górę, ale ostatecznie to także nie przeszkodziło Nafciarzom w realizacji celu jakim był awans do finałów.

Mecz o 1. miejsce w grupie rozpoczął się od wielu błędów z obu stron. Pierwsze trzy bramki (3:0) zdobyli jednak Nafciarze, a konkretnie Konrad Brzeziński, który szybko pokazał, że to może być jego dzień. Goście początkowe straty zaczęli odrabiać dopiero w 7. minucie, ale sześć minut później szybki kontratak wykorzystał Piotr Burzyński i role się odwróciły (4:3). W 17. minucie Paweł Dudkowski zaskakującym rzutem pokonał Tomasza Wiśniewskiego i było już 7:4 dla wrocławian. W kolejnych minutach Dudkowski potwierdzał dobrą dyspozycję i w 24. minucie trafił na 9:6, a nie upłynęły dwie minuty, a po bramkach Michała Wiewiórskiego zrobiło się 11:7. Gospodarze z dalekiej podróży wrócili tuż przed przerwą, dzięki skutecznym próbom Daniela Goliszewskiego i Michała Lemaniaka (11:11).

34. minuta to ponowne wypracowanie przewagi przez przyjezdnych, u których cały czas szalał Dudkowski (15:13). Następny fragment meczu to nieskuteczna gra zarówno jednych jak i drugich, dlatego też długo utrzymywał się rezultat 15:14. Płocczanie wyrównali (15:15) za sprawą Mateusza Morawskiego, który w 43. minucie okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Kilkanaście sekund później trafił Mariusz Smolarek i Orlen Wisła Płock wreszcie zaczęławygrywać (16:15). Wyrównane spotkanie toczone w dobrym tempie w każdej minucie potwierdzało, że spotkały się dwie najlepsze drużyny płockiego turnieju półfinałowego. A jego końcówka to naprawdę imponująca wymiana ciosów, w której przodowali Nafciarze. W 55. minucie, po dwóch szybkich atakach w wykonaniu Aleksandra Olkowskiego i Michała Lemaniaka, uciekli zawodnikom z Wrocławia na trzy bramki (22:19), co pozwoliło im dowieźć zwycięstwo do końca tego pojedynku 24:21.

Pierwsze niedzielne spotkanie – pomimo, że jego stawką było zaledwie trzecie miejsce w grupie – było pełne emocji. W 6. minucie, po skutecznym rzucie Adama Olsztyny, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski wyszła na prowadzenie 5:2, które już pięć minut później było tylko wspomnieniem. Podkręcenie tempa oraz pięć trafień z rzędu zawodników z Dąbrowy Białostockiej pozwoliło przegonić rywala (7:5), ale tylko na chwilę. Kolejne minuty pierwszej połowy to wyrównana gra, co potwierdzał wynik. W 23. minucie, po bramce najlepszego na parkiecie Pawła Kowalczyka, był remis 10:10, a do przerwy tablica wyników wskazywała rezultat 14:13 dla drużyny z Podlasia. Przewaga była więc minimalna.

Szczypiorniści Wojciecha Andrukiewicza szybko po zmianie stron pokazali, że jednobramkowe prowadzenie to dla nich za mało. W 36. minuta trafił Kowalczyk i różnica wynosiła już cztery trafienia (18:14). Podobne było także cztery minuty później (21:17), ale tym razem trafił Mateusz Jurgilewicz. W 47. minucie przewaga zaczęła się jednak zwiększać (24:18). Ostrovia za wszelką cenę próbowała gonić wynik, lecz jedyne na co było ją stać to dogonienie przeciwników na trzy bramki (26:23),  gdy w 53. minucie bramkarza pokonał Dawid Stempniak. Ostatecznie różnicy bramkowej nie udało się odrobić, przez co mecz skończył się wynikiem 29:26.

Relacje i zdjęcia wcześniejszych dni turnieju znajdziecie tutaj i tutaj.

Wyniki:

Piątek – 4.03.2016

MKS MOS Wrocław – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:25 (16:13)
Orlen Wisła Płock – KS „Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka 43:15 (18:8)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Daniel Goliszewski 7, Mateusz Morawski 6, Patryk Graczyk 5, Mariusz Smolarek 5, Marcin Smolarek 4, Tadeusz Janiszewski 3, Mikołaj Waluch 3, Michał Lemaniak 3, Aleksander Olkowski 3, Patryk Wypych 1, Adrian Turkowski 1, Damian Woźniak 1, Szymon Rybicki 1.

Sobota – 5.03.2016

KS „Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka – MKS MOS Wrocław 25:32 (13:17)
Orlen Wisła Płock – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:24 (12:15)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Michał Lemaniak 9, Mateusz Morawski 8, Daniel Goliszewski 4, Krystian Wołowiec 2, Mariusz Smolarek 2, Aleksander Olkowski 2, Tadeusz Janiszewski 1, Adrian Turkowski 1, Konrad Brzeziński 1.

Niedziela – 6.03.2016

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KS „Szczypiorniak” Dąbrowa Białostocka 26:29 (13:14)
Orlen Wisła Płock – MKS MOS Wrocław 24:21 (11:11)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Daniel Goliszewski 6, Mateusz Morawski 4, Michał Lemaniak 3, Mariusz Smolarek 3, Aleksander Olkowski 3, Konrad Brzeziński 3, Adrian Turkowski 2.