Pierwszy sparing na plus

W pierwszym z dziewięciu zaplanowanych w okresie przygotowawczym meczów kontrolnych, Wisła Płock po bramkach wprowadzonych po przerwie, Lukasa Kubusa i Pawła Łysiaka, pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (0-0).

Mecz rozgrywany na bocznym boisku Ursusa Warszawa, pomimo niezbyt sprzyjającej aury, rozpoczął się obiecująco. Już w pierwszych pięciu minutach dwie znakomite okazje zmarnowali zawodnicy Świtu, Radosław Kamiński i Jewhen Radionow, którzy mylili się w łatwych sytuacjach. “Nafciarze” po odparciu ataków gospodarzy sobotniego spotkania ruszyli do ataku i udało im się zagrozić bramce Radosława Libery. W tej części meczu, przed najlepszymi szansami na zdobycie bramki dwukrotnie stanął najlepszy strzelec Wisły, Mikołaj Lebedyński, ale w obu sytuacjach zabrakło mu precyzji.

Po przerwie trenerzy, Marek Papszun i Marcin Kaczmarek, dokonali wielu zmian w składach. Nie przeszkodziło to “Wiślakom” bardzo szybko wyjść na prowadzenie. Strzelcem pierwszej w tym roku bramki dla płocczan został Lukas Kubus, który wykorzystał prostopadłe podanie Piotra Wlazło. Z biegiem czasu słowacki napastnik miał okazję do zdobycia drugiego gola, ale trafił w poprzeczkę. W 88. minucie nie Kubus, a Paweł Łysiak podwyższył rezultat sobotniego widowiska, bezlitośnie wykorzystując błąd Piotra Gurzędy. W ostatniej minucie nowodworzanie zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki za sprawą Konrada Peszyny.

Z kolejnym sparingpartnerem Wisła zmierzy się w środę 20 stycznia. O godzinie 12, jeśli dopisze pogoda, płocczanie zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wisła Płock 1-2 (0-0)
Konrad Perzyna 90 – Lukas Kubus 47, Paweł Łysiak 88

Świt: 27. Radosław Libera (46 Dawid Kędra) – 88. Radosław Kamiński (46, 7. zawodnik testowany), 4. Piotr Gurzęda, 6. Karol Drwęcki (46, 3. Sebastian Cuch), 17. Michał Steć (46, 18. Ryugo Kimura) – 37. Rafał Maciejewski (46, 12. zawodnik testowany), 14. Patryk Koziara (46, 24. zawodnik testowany), 8. Paweł Broniszewski (46, 13. Konrad Karaszewski), 7. Filip Kowalczyk (46, 11. zawodnik testowany), 11. Marcin Kozłowski (46, 23. Konrad Perzyna) – 10. Jewhen Radionow (46, 9. Piotr Basiuk; 82, 21. Piotr Cichocki).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46 Bartosz Kaniecki) – 20. Cezary Stefańczyk (46, 16. Fabian Hiszpański), 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 95. Patryk Stępiński (70, 20. Cezary Stefańczyk) – 7. Damian Piotrowski (46, 10. Jakub Bąk), 21. Maksymilian Rogalski (46, 23. Piotr Mroziński), 89. Wojciech Łuczak (46, 18. Piotr Wlazło), 41. Dimitar Iliev (46, 22. Paweł Łysiak), 9. Arkadiusz Reca (46, 8. Dawid Jabłoński) – 11. Mikołaj Lebedyński (46, 33. Lukas Kubus).

Sędziował: Łukasz Trawiński (Warszawa).