Znane nazwiska i prawdziwe hity. Nowy sezon Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Nowy sezon koncertowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej rozpocznie się już w najbliższy piątek 15 stycznia. Zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na pewno dostarczy płockim melomanom wielu wspaniałych wzruszeń. Nie raz sala koncertowa będzie rozbrzmiewała owacjami na stojąco. 

Gwiazdą wieczoru, która w Płocku wystąpi już w piątek, będzie jedna z najsłynniejszych polskich artystek operowych, diva nowojorskiej Metropolitan Opera i wybitna mezzosopranistka – Małgorzata Walewska. Jej czarujący głos pozwala publiczności przenieść się na chwilę do cudownego świata muzyki. Nic dziwnego, że jej występy nagradzane są wielominutową owacją na stojąco. Tym razem to płocka publiczność będzie miała możliwość usłyszeć największe operowe utwory w wykonaniu tej światowej sławy śpiewaczki. W programie koncertu znajdą się słynne arie z oper Georgesa Bizeta, Giuseppe Verdiego, Camille Saint-Saënsa oraz przeboje z musicali. Płockich muzyków poprowadzi dyrygent – Tomasz Tokarczyk.

Pozostając w rozrywkowej atmosferze 29 stycznia odbędzie się koncert „Muzyki Srebrnego Ekranu”. W programie melodie z takich filmów jak „Mission Impossible”, „Terminator”, „Matrix”, „Gladiator” oraz hity z okresu Złotej Ery Big Bandu i Swing’u: „Moonlight Serenade”, „Sing, Sing, Sing”, „Pink Panther”, „Moon River. Płocką Orkiestrą Symfoniczną zadyryguje Krzysztof Dobosiewicz.

Zapewne wszystkim, którym bliska jest twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta, ucieszy informacja o koncercie duetu operowego sopranistki Katarzyny Trylnik i barytona Adama Kutnego. Specjalna rekomendacja chyba niepotrzebna. Nazwiska mówią same za siebie. Mozart w swojej twórczości osiągnął zdumiewającą wszechstronność i swobodę muzyczną. Umiał odnaleźć się we wszystkich gatunkach muzyki, które znacznie rozwinął. 5 lutego melomani posłuchają koncertu „Geniusz Mozarta” – uwertury, arie i duety z oper „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte”, „Czarodziejski flet”, „Don Giovanni” Tym razem Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jakuba Chrenowicza.

Niezwykłym przeżyciem szczególnie dla miłośników bluesa będzie projekt artystyczny „Blues Symfonicznie”. Laureatka Szansy na Sukces oraz półfinalistka III edycji The Voice of Poland, Marzena Ugorna nie daje o sobie zapomnieć. 19 lutego w towarzystwie Płockiej Orkiestry Symfonicznej zaprezentuje autorski projekt Marzena Ugorna: Blues Symfonicznie. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Wzrusza i zachwyca. Zabiera w podróż po zapomnianych utworach muzycznych, nadaje nowy sens i wymiar słowom, które przestały dla nas mieć jakiekolwiek znaczenie. Podczas koncertu usłyszymy utwory w zaskakujących aranżacjach Tomasza Filipczaka. Wśród nich znajdują się niezapomniane przeboje jak również utwory artystów, którzy przez wiele lat kształtowali jej wrażliwość artystyczną: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz czy Janis Joplin. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Filipczak, a oprócz orkiestry wystąpi zespół Marzeny w składzie: Kamil Barański– fortepian, Tomasz Osiecki – gitara, Kacper Zasada – gitara basowa, Maciek Gołyźniak – perkusja, Marcelina Bednarska, Magdalena Janoszka, Marta Skiba – chórki.

Dwa tygodnie później 4 marca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędą się dwa koncerty zatytułowane „Z batutą i Mocartem czyli Maciej Niesiołowski i Grupa Mocarta”. To projekt, w którym kwartet smyczkowy rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi. Fragmenty utworów Mozarta, Straussa, Griega, Ravela, Saint-Saënsa, Moniuszki oraz największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach. Melomani usłyszą wszystkie instrumenty w żartobliwych partiach i zobaczą muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych. Koncerty poprowadzi znany z programu „Z batutą i humorem” Maciej Niesiołowski, który będzie dyrygować zarówno orkiestrą, jak i widownią oraz sam zaprezentuje się jako instrumentalista.

18 marca „Classic is cool”. Płocka Orkiestra Symfonicza płockiej publiczności zaprezentuje kolejnego Laureata XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Dmitry Shishkina. Pianista wykonana III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30 Sergieja Rachmaninowa natomiast w drugiej części koncertu zabrzmi przepiękna suita Szeherezada Mikołaja Rimskiego-Korsakowa w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą maestro Pawła Przytockiego.

Wszystkich zainteresowanych zakupem karnetu POS zaprasza do kasy biletowej. Melomani, którzy kupią karnet zapłacą mniej w stosunku do ceny pojedynczych biletów. – W kasie zostało dosłownie kilka karnetów – informowała nas Ilona Matusiak z biura Orkiestry.

W poniższych krótkich pytaniach i odpowiedziach przedstawiamy korzyści wynikające z zakupu karnetu.

Co to jest karnet? Karnet to forma stałego biletu, który upoważnia do wstępu na 6 koncertów w ramach bieżącego repertuaru. Podczas zakupu karnetu jest możliwość wybrania dogodnego dla słuchacza miejsca na sali, które jest na stałe przypisane do danego karnetu.

Kto może kupić karnet? Karnet może kupić każdy, kto jest zainteresowany danym sezonem koncertowym.

Ile osób może korzystać z jednego abonamentu? Jeden abonament upoważnia do uczestniczenia w koncertach tylko jedną osobę.

Czy ilość karnetów jest ograniczona? Tak ilość karnetów jest ograniczona.

Jakie są rodzaje karnetów? Normalny w cenie 190 zł za miejsca w części głównej sali koncertowej i 170 zł miejsca na balkonie i pod balkonem. Karnet ulgowy przysługuje posiadaczom karty 3 .

Razem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną zachęcamy do kupna karnetu. To pewny bilet wstępu na wszystkie koncerty.

Fot. POS