Udane zakończenie sezonu

Dwa brązowe medale wywalczyła ekipa Sakury Judo Płock w międzynarodowym Pucharze Polski juniorek i juniorów młodszych. Na najniższym stopniu podium stanęły Anna Rutkowska i Monika Olczyk.

Anna Rutkowska, uczennica ZST Siedemdziesiątka zaczęła tym razem od przegranej z Dominiką Frąckowiak z UKS Conrad Gdańsk. Później jednak płocczanka spisywała się doskonale, wygrywając przed czasem z Alicją Sokołowską z Yuko Józefów i Kingą Wolszczak z WKS Śląsk Wrocław. Dzięki trzeciemu miejscu wywalczonemu na PP w Gdyni płocczanka umocniła się na pierwszym miejscu rankingu juniorek młodszych Polskiego Związku Judo w kategorii +70 kg.

Ucząca się również w ZST Siedemdziesiątka Monika Olczyk walczyła w kategorii – 63 kg. W pierwszej walce pokonala Paulinę Stemplewską Pauliną z SGKS Wybrzeże Gdańsk. Niestety, w półfinale musiała uznać wyższość Magdaleny Jarkowskiej z MUKS Kokoro Łódź. Brązowy medal zawodniczka z Płocka wywalczyła, pokonując rutynowaną Weronikę Matlakowską z UKS Galeon Gdynia. Kacper Korzeniewski przegrał swoją eliminacyjną walkę z Rosjaninem Andreyem Sychevem i odpadl z dalszej rywalizacji.

Sezon 2015 UKS Sakura Judo Płock kończy ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski i pięcioma miejscami na podium Pucharu Polski.