Czas na rewanż

image_pdfimage_print

W drugiej kolejce rundy jesiennej sezonu 2015/2016 Wisła przegrała u siebie z Arką 0:2. Już w piątek, 27 listopada o 20.30 podopieczni trenera Marcina Kaczmarka będą mieli okazję do rewanżu za tę porażkę. Tym razem w Gdyni.

 

Pierwsze w tym sezonie spotkanie między Wisłą a Arką zakończyło się wygraną zespołu z Gdyni 2:0,a bramki zdobyli wówczas Rafał Siemaszko i Paweł Abbott. Arka, podobnie zresztą jak Wisła, początek nowych rozgrywek miała niezbyt udany. Z czasem jednak ustabilizowała formę, od siódmej kolejki rozpoczynając marsz w górę tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Nicińskiego dysponuje solidną linią ofensywną, której przewodzi zdobywca sześciu bramek Paweł Abbot. Po pięć trafień na swoim koncie mają Marcus da Silva, Michał Nalepa i Rafał Siemaszko.

Stadion Arki nie jest niezdobytą twierdzą. Stomil Olsztyn i Wigry Suwałki wyjechały z Gdyni z kompletem punktów, a Zawisza Bydgoszcz i MKS Kluczbork cieszyły się wywalczonymi tam remisami. W osiemnastu dotychczas rozegranych kolejkach gdynianie zanotowali dziewięć wygranych, sześć remisów i trzy porażki. Z 33 punktami zajmują w tabeli pierwszej ligi drugie miejsce.

Pierwsza jest, oczywiście, płocka Wisła, która ma na swoim koncie już 37 oczek, co oznacza, że nawet porażka z Akrą nie pozbawi jej fotelu lidera. Płocczanie wygrali w tym sezonie już dwanaście meczów, przegrali pięć, a zremisowali tylko jeden. Czteropunktowa przewaga nad Arką może powiększyć się o kolejne trzy oczka, o ile podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zdołają zgarnąć w Gdyni pełną pulę,

Miejsce w autobusie jadącym do Gdyni zajęli tym razem: Seweryn Kiełpin, Bartosz Kaniecki, Cezary Stefańczyk, Marko Radić, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Piotr Wlazło, Piotr Mroziński, Wojciech Łuczak, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski, Arkadiusz Reca, Dominik Kun, Jakub Bąk, Dimitar Iliev, Paweł Łysiak i Mikołaj Lebedyński.

Mecz Arka Gdynia – Wisła Płock pokaże na żywo stacja Polsat Sport Extra. Początek relacji w piątek, 27 listopada o 20.25.