Medale płocczan na mistrzostwach Polski w taekwondo

Płocczanie z medalami

W Częstochowie w hali Polonia rozegrane zostały tegoroczne jubileuszowe XX Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów, kadetów, młodzików i kobiet w taekwondo GTF PUT. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów jedynego płockiego klubu LKS „Puncher” Płock.

Współzawodnictwo odbywało się na sześciu matach jednocześnie w formułach walk przerywanych i ciągłych, układów formalnych tradycyjnych, układów otwartych dowolnych oraz technik specjalnych. W turnieju wystartowała rekordowa w historii  liczba 566 zawodników i zawodniczek  reprezentujących 35 klubów z całej Polski oraz gościnnie trzy ekipy zagraniczne z Austrii, Walii i Azerbejdżanu.

Wśród nich nie zabrakło reprezentantów jedynego płockiego klubu LKS „Puncher” Płock. Mariusz Dłużniewski w konkurencji walk przerywanych semi-contact kategorii wiekowej weteranów i open bez podziału na kategorie wzrostowe z pośród czwórki kandydatów do złota okazał się zwycięzcą i to na jego szyi zawisł wymarzony złoty medal potwierdzony dodatkowo stosownym dyplomem.

Maciej Wierzchowski również w semi-contactcie kategori wzrostowej +185cm seniorów, pierwszą swoja walkę z zawodnikiem z Jarosławem Chłopeckim z klubu „OKT” Opole (wicemistrz europy 2012) werdyktem 5:0 rozstrzygnął na swoja korzyść, drugą decydującą o wejściu do finału przegrał z późniejszym mistrzem polski Mateuszem Dylawerskim z klubu „KCT” Kraków, trzecią o brązowy medal w efekcie drugiego nałożonego ostrzeżenia dającego przeciwnikowi 1 pkt. przy remisowej walce nieznacznie przegrał tym jednym punktem zajmując IV miejsce.

Paweł Mąkol rywalizujący w tej samej formule i kategorii wzrostu po niezbyt szczęśliwym losowaniu gdzie trafił w pierwszej walce na Kacpra Remiszewskiego z „Alkonu” Szczecin mistrza europy z 2012r, przegrał z nim pierwszą walkę a jego rywal został późniejszym w/w brązowym medalistą. Paweł zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji. Natomiast w formule light-contact kat. wag. +84kg nie sprostał w pierwszej walce zawodnikowi gospodarzy Arturowi Kuli z KS „Orient” Częstochowa (wicemistrzowi i brązowemu medaliście mistrzostw europy z 2012r.), również późniejszemu brązowemu medaliście MP, tym samym podobnie jak w semi ukończył rywalizację na  m-cu V-VIII.

Debiutujący w zawodach Dawid Cholewiński w semi-contactcie w kategorii wzrostu -180cm w pierwszej walce wygrał z Danielem Warchułem zawodnikiem z klubu „Azja” Pabianice, drugą walkę o wejście do finału przegrał z późniejszym wicemistrzem polski Bartłomiejem Piwowarczykiem z klubu „KCT” Kraków (wicemistrzem europy 2012), trzecią o brązowy medal przegrał z bardzo doświadczonym zawodnikiem klubu „Alkon” Szczecin Waldemarem Mielcarkiem zajmując bardzo dobre jak na debiutanta IV miejsce. W formule walki ciągłej w kat. wag. +84kg na razie nie sprostał Dawidowi Bochenkowi zawodnikowi klubów CSiR „Agatsu” Będzin późniejszemu wicemistrzowi polski, zajmując  miejsce V-VIII.

Najbardziej zapracowany Piotr Maślanka bo pełniący funkcje kierownika ekipy, trenera, sekundanta i jednocześnie wciąż czynnego zawodnika w swojej najbardziej licznej bo 16 osobowej kategorii wzrostu -185cm i wiekowej seniorów stoczył aż cztery walki: w pierwszej pokonał Łukasza Bronikowskiego z klubu KS „Mistral” Wojkowice Kościelne (wicemistrza i brązowego medalistę mistrzostw europy z 2012r.), w drugiej nie dał szans Jakubowi Włodarzowi z „KCT” Kraków(brązowemu medaliście mistrzostw europy z 2012r. i wielokrotnemu mistrzowi polski), by w kolejnej decydującej o wejściu do finału pokonać świetnego zawodnika z Azerbejdżanu Mammadi Orchana, w finale przegrywając po bardzo dobrej walce finał z odwiecznym rywalem (walczyli po raz piąty) Michałem Nowakiem zawodnikiem klubu „KCT” Kraków (brązowym medalistą mistrzostw świata 2010, wicemistrzem i brązowym medalistą mistrzostw europy 2012 i oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw i pucharu polski, członkiem kadry narodowej). Płocczanin wciąż zachowuje dodatni bilans zwycięstw trzy Piotra przy dwóch Michała. Tym samym Płocczanin został srebrnym medalistą i wicemistrzem polski.