Wielka impreza lekkoatletyczna w Płocku

image_pdfimage_print

Już 19 czerwca odbędzie się Orlen Cup, czyli mityng z udziałem światowej klasy lekkoatletów. A to wszystko na starym rynku w Płocku.

W czwartkowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta oraz organizatorów. Ci zapewnili, że atrakcji podczas imprezy nie zabraknie. – Orlen jest jednym z najbardziej aktywnych sponsorów w Polsce – mówi dyrektor wykonawczy do spraw marketingu w PKN Orlen Leszek Kurnicki. – My po prostu kochamy sport, dlatego sponsorujemy zarówno profesjonalne jak i amatorskie imprezy. Nie ma lepszego sposobu na promocję naszego kraju, jak sukcesy polskich sportowców. Wydarzenie, które odbędzie się 19 czerwca jestem przekonany, że wpłynie nie tylko na promocję Orlenu, ale również Płocka. Chciałem bardzo podziękować miastu i organizatorom, że możemy razem uczestniczyć w takim przedsięwzięciu.

Główny konkurs będzie odbywał się między małą sceną, a fontanną. Po bokach trybuny na 800 osób, a w środku zawody w pchnięciu kulą, oraz skoku o tyczce.

Już wiadomo, że podczas turnieju pchnięcia kulą, poza Tomaszem Majewskim, kibice będą mogli oglądać Dylana Armstronga i Ralfa Bartelsa.

Dylan Armstrong to kanadyjski lekkoatleta specjalizujący się obecnie w pchnięciu kulą. Jest to uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2008 w Pekinie zajął 4. miejsce, w 2012 w Londynie był piąty.

Ralf Bartels to olimpijczyk z Aten. Podczas występu w Grecji zajął 8. miejsce. Jest również dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw świata. W 2002 i w 2010 roku był trzeci, a w 2006 stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy.

W konkurencji skoku o tyczce na pewno zobaczymy Raphaela Holzdeppe. Organizatorzy cały czas zaznaczają, że nadal rozmawiają z innymi gwiazdami lekkej ateltyki.

Holdzeppe jest mistrzem świata juniorów z 2008 roku i młodzieżowym mistrzem Europy z 2009 roku. W 2012 roku zdobył brąz mistrzostw Europy i oraz brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie, ustanawiając swój rekord życiowy z wynikiem 5 metrów 91 centymetrów.

Poza turniejem głównym odbędą się również otwarte mistrzostwa Płocka dzieci w skoku wzwyż. Udział wezmą w nich dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Te zawody będą miały miejsce między fontanną, a wejściem do ratusza.